MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Výzkum a vývoj_2018

Akcelerujte výzkumné a vývojové aktivity

Inovace_2018

Červen 27, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 307 Podnikání a inovace

Pořiďte si nové výrobní stroje s programem Inovace

Jste podnik, který má inovativního ducha? Přinášíte na trh nové výrobky, technologie nebo služby? Pokud byste rádi realizovali inovační projekt na rozvoj svého podnikání, určitě si přečtěte následující řádky.

V rámci nově vyhlášené V. výzvy. programu Inovace mohou být podpořeny produktové, procesní, organizační i marketingové inovace.

Co si pod takovými inovacemi přestavit? Na co konkrétně tedy budete moci čerpat podporu?

  • Na postavení novostavby/přístavby nebo na technické zhodnocení Vaší stávající provozovny, pokud pro další rozvoj potřebujete více místa. Podporu je možné získat také na projektovou dokumentaci.
  • Na technologie, díky kterým budete moci produktivněji a efektivněji vyrábět Vaše výrobky (lasery, ohraňovací lisy, atd.).
  • Na pořízení softwarových nástrojů jako jsou ERP systémy, CRM systémy, digitální továrny, PLM softwary atd. (pokud ještě žádný nemáte).
  • Na návrhy a designové studie na změnu designu a balení produktů.
  • Na služby týkající se zpracování nových kvalitnějších webových stránek a třeba i implementaci sociálních stránek na web.
  • Na marketingové studie, studie zjišťující požadavky na prodejce a produkty atd.
  • Na zřízení e-shopu, e-commerce apod.
  • Na výdaje související s certifikací.

A jakou výši podpory dostanete?

  • Malé podniky dosáhnou na 45 % podporu z prokázaných způsobilých výdajů a středníky podniky na 35 %.
  • Velké podniky mohou dostat až 25 % podporu, je zde ale podmínka, že projekt musí mít pozitivní dopad na životní prostředí.

Pro splnění podmínek programu je potřeba, abyste měli ukončený výzkum a vývoj nového/inovovaného výrobku. Výsledky výzkumu a vývoje mohou být Vaše vlastní, vzniklé ve spolupráci, případně můžete využít i poznatků od výzkumných institucí, od kterých si přímo nakoupíte práva na průmyslové vlastnictví nebo licenci k využití. S identifikací fáze, ve které se vaše vývojové aktivity nachází, Vám rádi pomůžeme.

Minimální dotace činí 1 000 000 Kč, maximální výše je ohraničena 40 000 000 Kč.

Žádosti o podporu budou přijímány od 26.9.2018 do 27.11.2018 a sběr bude průběžný. Plánovaná alokace je 2 700 000 000 Kč, přičemž Ministerstvo průmyslu a obchodu může při dvojnásobném převýšení alokace příjem žádostí po 14 dnech kdykoliv ukončit. Proto doporučujeme začít s přípravami žádosti co nejdříve.

V případě, že zvažujete možnost podání projektu nebo potřebujete více informací a pomoc s přípravou žádosti, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: karolina.zemanova@cyrrusadvisory.cz

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>