MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_153058802.jpg

Dotační možnosti pro podnikatele

Dog Universal

Možnosti dotací pro základní školy na jejich rozšíření, rekonstrukci...

shutterstock_153715355.jpg

Duben 28, 2016 Komentáře (4) Zobrazení : 6314 Soukromý sektor, Veřejný sektor, Životní prostředí

Plánované výzvy na prevenci vzniku a zpracování odpadů

V polovině srpna letošního roku budou vyhlášeny 2 nové výzvy z Prioritní osy 3 Operačního programu životní prostředí, která je zaměřena na zpracování odpadu. Dle předběžného harmonogramu OP ŽP budou tyto výzvy vyhlášeny k 15. 8. 2016. Příjem žádostí o podporu bude zahájen 1. 9. 2016 a potrvá do 30. 11. 2016.

První z těchto výzev – 40. výzva se bude týkat prevence vzniku odpadů (komunálních a průmyslových odpadů). Podporovány budou například projekty zaměřené na realizaci nebo modernizaci technologií, jejichž výstupem bude menší množství produkovaných odpadů na jednotku výrobku v daném podniku; budování míst pro předcházení vzniku komunálních odpadů (např. pro nábytek, textil, BRKO); zavádění tzv. systému „door-to-door“.

Další z plánovaných výzev – 41. výzva bude podporovat projekty týkající se výstavby a modernizace zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadů; výstavby a modernizace zařízení pro materiálové využití odpadů; výstavby a modernizace zařízení na energetické využití odpadů a související infrastruktury, a také výstavby a modernizace zařízení pro nakládání s nebezpečnými odpady.

V rámci výzev můžete získat dotaci např. na výstavbu a stavební úpravy, nákup nových technologií a zařízení, svozovou techniku. Povinnou přílohou, která se k žádosti o dotaci přikládá, je Analýza potenciálu produkce odpadů. Náklady na zpracování této analýzy Vám mohou být taktéž z dotace proplaceny.

Dle předběžných informací budou moci žádat veřejné subjekty i právnické osoby. Míra podpory se bude lišit podle typu projektu a bude se pohybovat v rozmezí od 20 do 85 %. Je také možné, že podpora některých typů aktivit bude kombinací dotace a finančního nástroje (zvýhodněný úvěr poskytnutý Státním fondem životního prostředí).

Přesnou výši podpory i konkrétní podporované aktivity budou s jistotou známy až po vyhlášení výzvy, nicméně v případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Natálie Jarušková, konzultant, T: 775 424 320 @: natalie.jaruskova@cyrrusadvisory.cz

Tags: ,

4 odpovědi na článek Plánované výzvy na prevenci vzniku a zpracování odpadů

 1. Jiri Svoboda napsal:

  Dobry den,

  v jake % vysi bude podporovana svozova technika? Bude poporovana prouze pro kompostarny a podobne arealy, nebo vyzva podpori i male dopravni auta typu „multicara“?

  Dekuji

  Jiri Svoboda

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,

   na dané opatření je podpora max. 85 % celkových způsobilých nákladů. U projektů systému odděleného sběru a svozu lze podpořit svozovou a
   manipulační techniku, která je uzpůsobena výhradně pro sběr odpadů, spolu s adekvátním počtem sběrných nádob. Pro svoz odpadů není možné podpořit traktory, nákladní vozidla s nástavbou pro sběr uličních smetků či vysávání hrubých nečistot a zeleného materiálu atd. Výzva se očekává v srpnu tohoto roku.

   S pozdravem, LT

 2. eduard ptáček napsal:

  Hezký den, rád bych se zeptat, zda probíhá nebo je v plánu nějaká výzva na dotaci na gastroodpad, rádi bychom zakoupili gastrokompostér, oprávnění žadatel- příspěvková organizace, děkuji za info EP

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,

   aktuálně je vyhlášena výzva OP ŽP č. 86 pro území ITI Olomoucké aglomerace, ITI Brněnské metropolitní oblasti a ITI Ostravské aglomerace na podporu výstavby a modernizace zařízení pro sběr, třídění a úpravu odpadů. Minimální výše způsobilých realizačních výdajů činí 500 tis. Kč (bez DPH). Je to spíše na ucelené projekty než na nákup jednoho kompostéru. Některé kraje či města podporují individuální veřejně prospěšné projekty, zkuste se tedy obrátit o informace tam.

   S pozdravem, LT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>