MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Harmonogram_OPPIK_18.5.2016

Aktualizovaný harmonogram OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

sm_shutterstock_224601511

Mimořádná výzva programu Potenciál

shutterstock_101192473.jpg

Květen 31, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 2871 Podnikání a inovace

Výzva I programu podpory Inovační vouchery

První výzva nového programu Inovační vouchery byla vyhlášena 31. 5. 2016. Cílem programu podpory a Výzvy je rozvoj komunikace a sdílení poznatků a know-how mezi podnikovou a výzkumnou sférou, které mohou podnikatelské subjekty využít pro zahájení či zintenzivnění vlastních inovačních aktivit.

Prakticky nový program představuje poutavou příležitost získání až 75% dotace na nákup následujících služeb od výzkumných organizací. Podpořit lze poradenské, expertní a podpůrné služby v oblasti inovací, tj. zejména měření, diagnostika, testování, zkoušky, rozbory, analýzy, ověřování, výpočty, návrhy nových systémů, unikátních konstrukčních řešení, modelování, vývoj softwaru, hardwaru, materiálu, zařízení, prvků systému, prototypu, funkčního vzorku v souvislosti s vývojem nebo zaváděním nového produktu či procesu, optimalizace procesů, metod, parametrů, design nových výrobků – průmyslový, produktový, konzultace, poradenství pro inovace, služby v oblasti nákupu a převodu duševního vlastnictví, apod.

Žádat o dotaci je možné od 1. 6. 2016, v maximální výši 250 000 Kč, přičemž řídicí orgán může zastavit příjem žádostí o podporu při dosažení hranice 200 mil. Kč, tedy okolo 1000 podaných projektů.

Zajímavé je, že výzva nepředpokládá věcné (kvalitativní) hodnocení, ale pouze na základě binárních (vylučovacích) kritérií přijatelnosti.

Klasické shrnutí o nové výzvě si můžete prohlédnout na stránkách dotacni.info, pro více informací nebo pomoc se zpracováním žádosti mě neváhejte kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Ing. Michal Dufek, T: +420 774 372 831, @: michal.dufek@cyrrusadvisory.cz

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>