MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_153058802.jpg

Dotační možnosti pro podnikatele

alleyway-1149390_1920 (1)

Podzim ve znamení OP Životní prostředí

Praha

Květen 27, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 3620 Nezařazeno, Praha – pól růstu ČR

Zajímavosti v OP Praha – Pól růstu

Mnozí podnikatelé vyčkávají na tzv. Inovační vouchery v Praze. Bohužel, tento grantový program je teprve v přípravné fázi – jeho otevření můžeme nejspíš předpokládat až v příštím roce. Přípravu programu bude mít na starosti jeden z odborů pražského magistrátu společně s Institutem plánování a rozvoje. Tento odbor bude následně přijímat i žádosti o podporu. Získat dotaci ve výši 1 až 2 mil. Kč budou moci malé a střední podniky.

OPPR má za sebou již několik uzavřených výzev a také první vyhodnocené žádosti o dotaci. Zájem o dotace z tohoto programu nebyl nijak veliký – mezi podanými žádostmi pouze v jedné výzvě žadatelé podali projekty ve výši 178 % alokace. V ostatních již uzavřených výzvách byly podány projekty za cca 30 – 40 % alokace. Nejen, že projektů bylo podáno málo a nevyčerpaly se finanční prostředky určené na tyto výzvy, ale ne všechny projekty byly předloženy v dostatečné kvalitě, což znamenalo získání nedostatečného bodového ohodnocení, na čemž byly žádosti vyřazeny.

Dobrou zprávou je, že budou navýšeny alokace některých již vyhlášených výzev, budou přidány 3 nové výzvy, které se na tento rok neplánovaly, také budou v tomto roce vypsány výzvy v celkovém objemu 70 % alokace na celý operační program.

Neváhejte tedy s přípravou projektových záměrů – v příštím roce již dotace v Praze nemusí být tak štědré.  Rádi Vám pomůžeme s konzultací záměrů a vhodným nastavením projektové žádosti.

Redakce Dotačních novin, Ing. Natálie Jarušková, T: +420 775 424 320, @: natalie.jaruskova@cyrrusadvisory.cz

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>