MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Hotel

Dotace pro hotely, penziony a restaurace – možnosti 2019

VŘ

Nová pravidla pro výběr dodavatelů

Dotace_sportovní_hala

Září 26, 2019 Komentáře (2) Zobrazení : 3871 Rozvoj venkova, Veřejný sektor

Dotace na výstavbu či rekonstrukci sportovních hal pro spolky a města

Jak bývá již několik let zvykem, tak na přelomu léta a podzimu došlo k vyhlášení výzev na získání podpory od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) v oblasti investic do rekonstrukce či zbudování nových sportovních kapacit. Celkem byly vyhlášeny dvě výzvy. První z nich se zaměřuje na podporu sportovišť v rámci spolků. Druhá výzva je poté určena pro sportovní zařízení ve vlastnictví měst s více než 10 000 obyvateli. Pojďme se tedy na tyto výzvy podívat podrobněji.

Dotace pro sportovní kluby a tělovýchovné jednoty

Jak z výše uvedeného vyplývá, tak v rámci této výzvy může o dotaci žádat buď sportovní klub (SK), nebo tělovýchovná jednota (TJ). Podporu je možné získat na rekonstrukci stávajícího sportovního zařízení či haly, tak i na jeho výstavbu. Mezi způsobilé výdaje patří i výdaje na projektovou dokumentaci a související inženýrské činnosti (BOZP, TDI).

Maximální výše dotace je 70 % z celkových uznatelných nákladů akce. Spolek si tedy musí zajistit minimálně 30 % vlastního financování. Vzhledem k tomu, že dotace je poskytována ve výši mezi 4-30 mil. Kč, tak je nutné se zpravidla na spolufinancování zbylé části domluvit s obcí či městem, kde daný sportovní klub působí. Příjem žádostí probíhá do 31. 10. 2019. Z pohledu hodnocení je důležité mít početně silné zázemí oddílu, který bude žadatelem a zajistit využitelnost sportoviště i dalšími sportovními oddíly či žáky ze škol. Dále se přihlíží např. k podpoře sportování mládeže či k rozšíření kapacit zařízení.

Dotace pro sportoviště ve městech nad 10 000 obyvatel

Kromě výzvy pro sportovní klub byla vyhlášena výzva i pro žadatele z řad měst, které mají více než 10 000 obyvatel. Po stránce podporovaných aktivit (výstavby či rekonstrukce sportovního zařízení) či hodnocení je výzva obdobná s tou pro sportovní kluby a tělovýchovné jednoty. Rozdíl mezi jednotlivými výzvami je především ve velikosti poskytované dotace, kdy vzhledem k umístění podpořených projektů ve větších městech se počítá i s projekty s větším rozpočtem.

Konkrétně je tedy možné žádat o dotaci mezi 15-40 mil. Kč. Rovněž se liší i maximální výše procentuální podpory, která je v tomto případě maximálně 50 %. Naopak termín příjmu žádostí je stejný jako u výše uvedené výzvy, tzn. do 31. 10. 2019.

Zaujala Vás výzva a máte vhodný záměr k posouzení? V tom případě nás neváhejte kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @ info@dotacni.info

Tags: ,

2 odpovědi na článek Dotace na výstavbu či rekonstrukci sportovních hal pro spolky a města

 1. Kýzl Václav napsal:

  Krásná nabídka, připravujeme výstavbu víceúčelové sportovní haly ve Slané. Ovšem uzávěrka výzvy je nepochopitelně krátká.
  Kýzl Václav, autorizovaný technik ČKAIT

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,
   ano, termín příjmu žádostí je krátký. MŠMT se snaží tuto výzvu vyhlašovat každoročně (dle rozpočtu) a tak předpokládá, že se na ni již obce či spolky připravují dopředu a pak své podklady upraví na základě parametrů výzvy v daném roce. Je tedy možné si připravit kvalitní podklady na další rok.
   S pozdravem, LT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>