MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
dn

Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika

shutterstock_153715355.jpg

Plánované výzvy na prevenci vzniku a zpracování odpadů

shutterstock_153058802.jpg

Duben 28, 2016 Komentáře (1) Zobrazení : 4281 Nezařazeno, Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Dotační možnosti pro podnikatele

Očekává se, že Ministerstvo průmyslu a obchodu v následujících týdnech aktualizuje Harmonogram výzev pro rok 2016. Přesto, že některé programy (Obnovitelné zdroje energie, Úspory energie v SZT a Nízkouhlíkové technologie) v roce 2016 příjem žádostí již vyhlásily, většina dotačních titulů bude vyhlášena na konci léta tohoto roku.

V květnu má dojít k vyhlášení výzev programů Školicí střediska a Marketing. Dotace je poskytována ve výši 50 % do výše 5 milionů Kč na vybavení, rekonstrukci či výstavbu školicích prostor/center.

Na své investiční projekty se mohou podniky ucházet o podporu také v oblasti rekonstrukcí zastaralých budov, snížení energetické náročnosti provozu nebo výroby, pořízení nového technologického vybavení, případně na vývojové aktivity.

Rád bych upozornil zejména na dotační možnosti v oblasti zateplování budov a snižování energetické náročnosti. První výzva programu Úspory energie byla velmi štědrá a je pravděpodobné, že tento trend zůstane i v letošním roce. Dle aktuálních informací má být druhé kolo vyhlášeno v srpnu. Vzhledem k očekávanému datu příjmu žádostí je nejvyšší čas pro zahájení přípravy na projektu. Pro podání žádosti o podporu je nutné mít projektovou dokumentaci a energetický posudek. Podpora je poskytovaná až do výše 50 % investičních nákladů.

Mějte na paměti, že systém hodnocení žádostí je soutěžní, rozhoduje tedy kvalita zpracování žádosti. Pro nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

 Redakce Dotačních novin, Michal Dufek, T: +420 538 705 730, @: michal.dufek@cyrrusadvisory.cz

Tags: , ,

Jedna komentář na článek Dotační možnosti pro podnikatele

 1. Oldřich Mach napsal:

  Dobrý den,

  chystáme se zažádat o grant v rámci této připravované výzvy programů Školicí střediska a Marketing. Zajímáme se i o další podpory na rekonstrukci, revitalizaci i koupi nových prostor. Vhodný objekt máme již vyhlédnut a jednáme o ceně.
  Mohli by jste nás informovat o vypsání vhodné výzvy a nabídnout vaśe služby při zpracování žádosti atd..
  Dékuji
  Oldřich mach
  Lundonia s.r.o.
  tel: 739372577

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>