MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
demogreen-2017_500x346

Výstava DEMO Green

kindergarten-504672_1280 (1)

Nové možnosti dotací na výstavbu či rekonstrukci MŠ

shutterstock_150366119.jpg

Červen 26, 2017 Komentáře (1) Zobrazení : 8576 Rozvoj venkova, Veřejný sektor

Nové možnosti dotací na hřiště, haly a tělocvičny

Po „průšvihu“ s investičními dotacemi na MŠMT přichází jejich restart v podobě nového programu podporujícího rekonstrukci či výstavbu hřišť nebo hal, který zároveň slibuje transparentnější rozdělování finančních prostředků. Zároveň byl vyhlášen zcela nový program zaměřený na školní hřiště a tělocvičny, které předtím stály spíše na okraji zájmu dotačního světa.

Program na rekonstrukci hřišť a hal pro potřeby profesionálního sportu

Žadateli v rámci dotačního titulu 133D 531 můžou být obce či spolky. Dotace bude poskytnuta na výstavbu či rekonstrukci hřišť nebo hal, které budou sloužit především profesionálním sportovcům a veřejnosti. Program neumožňuje financování školních hřišť či tělocvičen, na tuto oblast se specializuje druhý z představovaných programů (viz níže). Maximální výše dotace činí 60 % z celkových způsobilých výdajů. Dobrou zprávou je skutečnost, že mezi způsobilé výdaje patří i náklady na tvorbu projektové dokumentace a spojenou inženýrskou činnost.

Pokud se zaměříme na hodnotící kritéria, tak ve výhodě jsou hřiště či haly s celoročním provozem. Zvýhodněny jsou dále zařízení, která bude využívat co nejvyšší počet sportovců. Více bodů získají i ti žadatelé, kteří zajistí ve větším rozměru i využití hřiště či haly pro sportování dětí a mládeže. Pokud to tedy velmi zjednodušíme, tak hlavní kritéria spočívají v počtu sportovců a dětí, které budou sportoviště využívat, dále v jeho vytíženosti a přiměřenosti nákladů daného opatření k výše uvedeným faktorům. Žádosti o dotaci je možné podávat do 15. srpna 2017.

Program na rekonstrukci školních hřišť a tělocvičen

Tento program je vyhlášen letos úplně poprvé a vychází vstříc potřebě financování hřišť, která neslouží pro profesionální sport, a jsou součástí areálů škol. Žadateli v programu můžou být pouze obce do 3 000 obyvatel, nikoliv samotné školy. Je možné žádat na výstavbu a rekonstrukci školních hřišť nebo na rekonstrukci tělocvičen. V případě tělocvičen ale není samotná výstavba podporována. Maximální míra dotace je 70 %. Maximální výše dotace je 5 mil. Kč, minimální výše poté je 500 000 Kč. Příjem žádostí probíhá do 18. srpna 2017.

Je potřeba si dát pozor na to, aby jak pozemek, tak i samotná stavba byla ve výlučném majetku obce. Rovněž musí být již k datu finalizace projektu podána žádost o stavební povolení (je-li potřeba). Výzva dále stanoví, že obec musí mít schválen zastupitelstvem strategický rozvojový dokument.

Pokud tedy máte projekt, který zapadá to výše uvedených kritérií, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme s nastavením záměru tak, aby šance na získání dotace byla co nejvyšší.

Redakce Dotačních novin,

T: +420 777 481 926, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz

Článek byl aktualizován dne 6.7. 2017 o informaci k termínu výzvy programu na rekonstrukci hřišť a hal pro potřeby profesionálního sportu.

Tags: ,

Jedna komentář na článek Nové možnosti dotací na hřiště, haly a tělocvičny

 1. Luděk Bartoš napsal:

  Máme projektovou dokumentaci na hřiště a rozpočet, včetně předběžného schválení stavebním úřadem.
  Obec Dolany má 268 ekvivalentů. To znamená obec do 300.
  V obci nemáme žádné hřiště a chceme zde založit sportovní oddíly pro děti.Záměr je tenisová škola a volejbal.
  Máme šanci na dotaci ???
  Oddíl tímto žádný v obci nemáme, tím že jsme neměly hřiště, to nebylo možné….

  Děkuji za zprávu.

  S pozdravem l.Bartoš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>