MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Výběrové řízení

Výpočet ratingu finančního zdraví v OPPI

shutterstock_127969568

IROP pro období 2014 – 2020 schválen

tree-402953_1280

Červen 8, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 4171 Soukromý sektor, Veřejný sektor, Životní prostředí

200 milionů na obnovu krajiny z OPŽP 2007-2013

Jedinečnou příležitost, jak využít 200 milionů pro své projekty, které jsou zaměřeny na obnovu krajiny, mají žadatelé právě v těchto dnech.

Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR dokázalo v dobíhajícím období OPŽP 2007-2013 najít finanční prostředky, které lze využít ještě do konce roku 2015. Jedná se o prostředky, které byly uvolněny poté, co někteří ze žadatelů odstupují (např. z důvodu nedodržení stanovené lhůty) od realizace projektu.

LXVI. výzva je určena prioritně pro žadatele s projekty, jež podporují biodiverzitu, obnovu krajinných struktur, optimalizaci vodního režimu krajiny, regeneraci urbanizované krajiny a prevenci sesuvů, skalních zřícení a monitorování geofaktorů a následků hornické činnosti a také hodnocení neobnovitelných přírodních zdrojů, včetně zdrojů podzemních vod. „Vyhlášená výzva je poslední šancí pro žadatele v končícím programovém období, kteří se svými projekty neuspěli v předchozích výzvách, protože nesplnili například formální náležitosti apod. Nyní mají příležitost své žádosti doplnit či opravit a požádat znovu o dotaci,“ řekl ministr životního prostředí Richard Brabec. „Věřím, že díky této výzvě se nám podaří zachránit všechny prostředky končícího programu a do Bruselu tak nebudeme muset vracet ani euro,“ dodal optimisticky ministr Brabec.

I když příjem žádostí začal již 2. června 2015, žadatelé připravených projektů mají velkou šanci, aby dotaci získali. Ministerstvo totiž vzhledem ke krátké době na podání žádostí udělalo výjimku a některé přílohy bude možné doručit na Státní fond životního prostředí ČR až měsíc po ukončení příjmu žádostí. Příjem žádostí končí 19. června 2015, proto je třeba žádosti doručit na příslušná regionální pracoviště AOPK ČR nejpozději v uvedený den do 16 hodin. „Uvědomujeme si krátký čas, který zbývá na realizaci projektů, proto volíme i tuto formu administrace žádostí. Naším úkolem pak bude projekty ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR vyhodnotit a na přelomu července a srpna už budou žadatelé znát výsledky,“ sděluje ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.

Tyto aktivity budou podporovány i v novém programovém období, kdy v rámci OPŽP 2014-2020 bude mezi uznatelné náklady zahrnuta např. i údržba či zpevňování stezek. Vyhlášení prvních výzev se plánuje již 14. 8. 2015.

Chcete se dozvědět více o výzvě OP ŽP LXVI.? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin Alžběta Klimešová, @: alzbeta.klimesova@cyrrusadvisory.cz, T: + 420 538 705 750.

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>