MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
uvodni-screen

Dotační Manager: nové funkce pro ještě výkonnější aplikaci

tree-402953_1280

200 milionů na obnovu krajiny z OPŽP 2007-2013

Výběrové řízení

Červen 4, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 8267 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Výpočet ratingu finančního zdraví v OPPI

Nezbytným předpokladem pro získání dotace z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost je získání dostatečného počtu bodů při výpočtu ratingu finančního zdraví žadatele o dotaci. Respektive prokázání ekonomické přijatelnosti žadatele.

Přijatelnost se prokazuje pomocí formuláře finanční analýzy, který si můžete stáhnout ze stránek poskytovatele dotace, vzorovou tabulku uvádíme také v obrázku níže.

OPPIK

O co při výpočtu ratingu jde? Do kalkulace se vloží data za poslední 2 uzavřená účetní období a výsledek musí být minimálně 5 bodů.

Bodové hodnocení se skládá z ukazatelů rentability aktiv, míry zadluženosti a poměru požadované dotace vůči aktivům společnosti. Ač jsou kritéria pro rating nastavena relativně volně, i některé prosperující společnosti nemusí ratingem bohužel projít.

V minulosti bylo možné špatné hodnocení finančního zdraví (například z důvodu vysokých odpisů u dlouhodobých investic) obhájit, v OPPIK však platí, že při nezískání minimálního počtu bodů, není možné žádat o dotaci. Nutno říci, že i pokud žadatel potřebné množství bodů získá, v následujícím hodnocení projektu může být identifikován jako rizikový.

OPPIK rovněž u některých programů umožňuje žádat také podnikům s kratší než dvouletou účetní historií, tyto firmy však musí v hodnocení získat minimálně 4 body, což u standardních start-upů není v podstatě možné.

Řešením tak může být nákup společnosti s potřebnou historií a kvalitními hospodářskými výsledky. Společnost CYRRUS ADVISORY vám pomůže nejen se zpracováním žádosti o dotaci, ale prostřednictvím našich partnerů můžeme pro vaše inovativní záměry nabídnout i kvalitní společnosti na prodej, samozřejmě bez jakýchkoliv závazků a rizik.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Redakce Dotačních novin Jakub Heidlberk, @: jakub.heidlberk@cyrrusadvisory.cz, T: + 420 538 705 736.

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>