MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Nemovitosti_2

Dotace na rekonstrukci brownfieldů

Inovace_2018

Pořiďte si nové výrobní stroje s programem Inovace

Výzkum a vývoj_2018

Červen 27, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 2198 Podnikání a inovace

Akcelerujte výzkumné a vývojové aktivity

Vyvíjíte vlastní výrobky, či služby, případně byste rádi investovali do vytvoření vhodného prostředí pro tyto aktivity? Uvažujete o spolupráci s výzkumnými a vývojovými organizacemi? Pokud je odpověď ano, určitě se podívejte na aktuální dotační programy, které můžete využít.

Potenciál

Pokud v současné době nemáte vhodné zázemí ani zařízení pro realizaci výzkumu a vývoje, doporučujeme tento dotační program. S jeho pomocí můžete založit nebo rozšířit výzkumně-vývojová střediska, laboratoře, zkušebny, prototypové dílny apod. pro svůj výzkum a vývoj. Můžete pořídit pozemky, budovy, stroje/zařízení, patenty, know-how, software, studie atd.

Upozorňujeme ale, že pořizovaný hmotný i nehmotný majetek by měl byl určen pouze pro výzkum a vývoj. Pokud byste jej rádi užívali z nějaké části i k jiným účelům, uvede se poměr využití i poměrná část způsobilého výdaje, která bude poté podpořena dotací.

Program je určen malým, středním i velkým podnikům. Velké podniky ale musí projektem cílit na zlepšení životního prostředí a spolupracovat na projektu s malým nebo středním podnikem. Podpora je pro všechny žadatele stejná a dosahuje 50 % z celkových způsobilých nákladů.

Sběr žádostí bude probíhat od 1.10.2018 do 15.1.2019.

Aplikace

Máte již vhodné prostory pro výzkum a vývoj a chcete podpořit vlastní realizaci těchto aktivit? Dotovaný výzkum a vývoj Vám pomůže dosáhnout komerčně uplatnitelných výsledků.

A na co Vám může plynout až 70 % podpora?

  • Na personální náklady Vašich zaměstnanců.
  • Na náklady spojené se smluvním výzkumem – zkoušky, testování, poznatky, patenty pořízené v rámci licence atd.
  • Na nákup materiálu (chemikálie, součástky pro stavbu komponentů, malá spotřební elektronika apod.)
  • Na odpisy hmotného i nehmotného majetku (software, spotřební elektronika, atd.), který si pro realizaci projektu pořídíte.
  • Na provozní náklady vztahující se k výzkumu a vývoji (spotřeba energií, náklady spojené s využíváním internetu, telefonických služeb, kancelářské potřeby atd.).

Výše podpory se bude odvíjet od velikosti Vašeho podniku a podílu výzkumu vs. vývoje. Zvýhodněná je také spolupráce s dalším podnikem nebo organizací pro výzkum a šíření znalostí.

V rámci tohoto programu lze získat dotaci také na vývoj nových softwarových systémů a aplikací.

Sběr žádostí bude probíhat od 28.8.2018 do 17.12.2018.

V případě, že zvažujete možnost podání projektu nebo potřebujete více informací a pomoc s přípravou žádosti, neváhejte nás kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: karolina.zemanova@cyrrusadvisory.cz

Tags: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>