MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
VŘ

Jak se z pohledu zadavatele zakázky vypořádat s institutem...

Dotace_výtah

Mimořádná výzva MMR na vybudování výtahů v bytových domech

network-6379753_960_720

Srpen 20, 2021 Komentáře (2) Zobrazení : 1599 Podnikání a inovace, Soukromý sektor, Výzkum, vývoj a vzdělávání

Digitální podnik – dotace na nákup hardware a software

Nákup hardware a software v českých podnicích podpoří nová výzva v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost s názvem Digitální podnik, která asi bude zároveň i tou poslední ve stávajícím programovém období 2014–2020. Pojďme si představit, co nám rok očekávaná výzva přináší, protože novinek není málo.

Vzhledem k tomu, že už jsou v plném proudu přípravy nástupce stávajícího programového období, i do Digitálního podniku už se promítly upravené míry podpory. Neplatí tedy, že ke zjištění míry podpory je důležité „pouze“ zanalyzovat velikost podniku, nyní je potřeba i zařadit místo realizace pod konkrétní region. Míra podpory se tak pohybuje mezi 30–60 %, vrchní hranice se možná vyhoupne až na 70 % (v regionu Severozápad). Praha klasicky spadá mezi nepodporované regiony (sídlo zde být může, ale provozovna musí být v jiném regionu).

Mapa regionální podpory 2021-2027

Podpořeny budou následující oblasti:

 • digitální transformace,
 • logistické a skladové technologie,
 • vnitropodniková konektivita,
 • kybernetická bezpečnost,
 • základní software.

Konkrétní způsobilými výdaji budou například: podnikové informační systémy (ERP), výrobní informační systémy (MES), manažerské informační systémy (MIS), servery, počítače, tablety, informační a výrobní terminály, vybudování či obnova LAN sítě, operační systémy, kancelářský software, software pro přípravu výroby, docházkové systémy, technologie virtuální reality, prvky v rámci IoT sítě, čidla, senzory, čtečky QR kódů, robotické uklízení areálu, robotická ramena, software pro podporu a optimalizaci správy skladů, systémy pro detekci a prevenci průniku atd. Co naopak pořídit nelze, jsou výrobní technologie.

Nejnižší možná výše podpory je 1 mil. Kč, maximální 10 mil. Kč.

Sběr žádostí o podporu bude probíhat od 15. 9. 2021 do 15. 11. 2021. Výzva se však řadí mezi průběžné, což znamená, že jsou žádosti o podporu hodnoceny v pořadí, v jakém byly podány. To znamená, že čím dříve žádost o podporu podáte, tím máte větší šanci, že na vás zbyde alokace. O výzvu se očekává velký zájem.

Zaujala vás tato dotace? Rádi vám poradíme, případně pomůžeme s celým dotačním procesem.

Redakce Dotačních novin, T: 538 338 802, @: karolina.zemanova@dotacni.info

Zdroj

Tags: , , , ,

2 odpovědi na článek Digitální podnik – dotace na nákup hardware a software

 1. Dmitrii Kazanbaev napsal:

  Dobrý den
  Jsme skupina společnosti v ČR, která má své podnikání v oblasti staveb. Hledáme příležitost, jak získat a zavést systém ERP a přizpůsobení našeho pracovního procesu. Proto, hledáme možnosti částečné dotace.
  S pozdravem,
  Dmitrii Kazanbaev

  • Dobrý den,

   v současné chvíli je již výzva Digitální podnik uzavřená, nicméně obdobnou výzvu očekáváme z Národního plánu obnovy v lednu 2022.
   Pokud by Vás zajímaly bližší informace, budu ráda, když mě budete kontaktovat ta mém telefonním čísle (723 852 882) nebo e-mailu (karolina.zemanova@dotacni.info).

   S pozdravem Karolína Zemanová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>