MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
cinema.jpg

Dílčí program MEDIA – podpora evropských kin

filmovaklapka.jpg

Dílčí program MEDIA – podpora producentů

videogames.jpg

Červenec 21, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3867 Soukromý sektor

Dílčí program MEDIA – podpora vývoje videoher a zavedení nových technologií

Součástí dílčího programu MEDIA jsou projekty určené na podporu vývoje a přípravy videoher určených pro komerční distribuci a na podporu projektů využívajících nové technologie při distribuci a uvádění evropských audiovizuálních děl a při shromažďování a šíření informací o evropských audiovizuálních dílech. Předpokládaný termín vyhlášení výzvy na předkládání projektů je na začátku příštího roku.

Vývoj videoher

Způsobilé jsou aktivity zaměřené na vývoj digitálních videoher bez ohledu na platformu nebo předpokládanou distribuční metodu. Daná hra musí být v každém případě určena ke komerčnímu využití. Žadatel musí být většinovým vlastníkem práv k projektu. Hra musí obsahovat významné interaktivní a narativní prvky. Podmínkou získání podpory je předchozí realizace a komerční distribuce alespoň jedné videohry ve stanoveném období.

Podpora může být poskytnuta do výše 50% celkových uznatelných nákladů. Rozlišována je podpora na vývoj konceptu, která se pohybuje v rozmezí 10 000 až 50 000 EUR, a vývoj projektu, jejíž výše se pohybuje od 10 000 do 150 000 EUR. Pro stejnou videohru nelze kombinovat podporu na vývoj konceptu a podporu na vývoj projektu.

Podpora provádění pilotních projektů

Podpora provádění pilotních projektů je určena evropským společnostem a má za cíl podpořit pilotní projekty s cílem přizpůsobit se vývoji na trhu, přičemž zvláštní důraz je kladen na zavedení a využití informačních a komunikačních technologií. Do projektu se musí zapojit alespoň čtyři členské země MEDIA. Projekt musí být alespoň ve třech jazycích. Poskytnutý finanční příspěvek nepřesáhne 50% celkových uznatelných nákladů.

Pro předkládání návrhů jsou způsobilé tyto činnosti:

  • Distribuce: nové způsoby vytváření a distribuce evropského audiovizuálního obsahu prostřednictvím nelineárních služeb.
  • Otevřené prostředí mediální produkce.
  • Distribuce – propagace a marketing: použití webových technik k rozvoji místních filmových společenství.
  • Audiovizuální centrální portál: rozšíření a zlepšení přístupu a využití strukturovaných informací o evropském audiovizuálním obsahu ve velkém množství databází.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte kontaktovat specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>