MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
videogames.jpg

Dílčí program MEDIA – podpora vývoje videoher a zavedení...

shutterstock_107635607.jpg

Vyhlášeno výběrové řízení na zahraniční stáže v letním semestru...

filmovaklapka.jpg

Červenec 22, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2998 Soukromý sektor

Dílčí program MEDIA – podpora producentů

Projekty na podporu producentů v rámci dílčího programu MEDIA mohou předkládat evropské nezávislé produkční společnosti (právnické nebo fyzické osoby), které jsou registrovány v jednom z členských států EU nebo v jednom ze států účastnících se programu MEDIA.

Společnost nesmí být majoritně kontrolována televizní stanicí (tzn. televizní stanice drží méně než 25% akcií produkční společnosti, v období tří let pochází méně než 90% příjmů z jediné televizní stanice) a je výhradním nebo většinovým vlastníkem práv k projektu. Podpora je rozdělena v rámci tří projektů: Podpora vývoje samostatných projektů a souborného financování v dílčím programu MEDIA – jednotlivé projekty, Podpora vývoje samostatných projektů a souborného financování v dílčím programu MEDIA – projektové soubory a Podpora televizního vysílání evropských audiovizuálních děl.

Podpora vývoje samostatných projektů a souborného financování

O podporu mohou žádat nezávislé společnosti, jejichž hlavním předmětem činnosti je výroba audiovizuálních děl a které existují déle než jeden rok. Společnost musí prokázat, že realizovala dílo, které bylo komerčně šířeno v období dvou let předcházejících publikaci výzvy. V úvahu se však berou pouze díla, na nichž se společnost podílela jako jediný producent nebo hlavní koproducent. O podporu zde nemohou žádat nadace, instituce, univerzity ani jednotlivci.

Projekty Podpory vývoje samostatných projektů a souborného financování jsou určeny k podpoře hraných, animovaných a tvůrčích dokumentárních filmů v kinech. Pro televizi nebo digitální platformy podpora směřuje na hrané, tvůrčí dokumentární a animované filmy a dále jednotlivé filmy a seriály. Program nepodporuje krátké filmy, záznamy, reportáže, publicistické a zpravodajské pořady a magazíny, reality show nebo vzdělávací, výukové a instruktážní programy.

Podpora televizního vysílání evropských audiovizuálních děl

Žadatel v rámci tohoto projektu musí být většinovým koproducentem díla (televizní stanice nesmí být většinový koproducent projektu). Projektu se účastní alespoň tři televizní stanice ze tří různých zemí MEDIA, a to formou koprodukce (práva pro televizi na maximálně deset let) nebo předkoupení práv (práva pro televizi na maximálně sedm let).

Finanční podpora je určena pro hrané a animované filmy, kreativní dokumenty, jednotlivé projekty i seriály, které jsou primárně určeny pro televizní vysílání.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte kontaktovat specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>