MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_115264639.jpg

Iniciativa tranzit nabízí rezidenční pobyty profesionálům v oblasti umění

800px-Fishing_Lake_Ohrid

Vláda schválila Operační program Rybářství 2014-2020!

shutterstock_155179133.jpg

Říjen 17, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 4493 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Dotace na podporu mezinárodního turismu v EU

Program COSME vyhlašuje výzvu na podporu projektů se zaměřením na posilování mezinárodní turistiky v nízkých a středních sezonách. Jedná se o projekty cílené na seniory a mládež, které povedou k rozšíření turistické sezony, posílení mezinárodní spolupráce v turistickém odvětví a vytváření partnerství v soukromém a veřejném sektoru.

Podporováno je několik typů projektů. Jednak se jedná o programy mobility mezi organizacemi (například sdružení mládeže, kluby, sportovní svazy, vzdělávací instituce a podobně) v různých zemích EU, podporující cestovní ruch mladých. Podporovány jsou také mezinárodní studentské výlety do evropských turistických destinací. Finanční příspěvek lze získat i na vytváření turistických produktů pro seniory, zahrnující kombinaci různých aspektů (destinace, doprava, typ ubytování, aktivity a další) kolem specifické oblasti zájmu (např. návštěva města, život na farmě, aktivity konkrétního sportu apod..). V odůvodněných případech může být podporována i celá řada dalších aktivit včetně analýzy trhu, školení, diskusních platforem, seminářů a další.

Žádat o dotaci mohou malé a střední podniky různého typu: mezinárodní společnosti, neziskové organizace a další. Celková výše podpory se liší v závislosti na typu projektu: u projektů zaměřených na seniory (kategorie A) lze získat až € 220 000 a na projekty věnující se mládeži je možné čerpat až € 250 000. Předpokládá se, že z celkové výše alokovaných finančních prostředků (€ 1 800 000) bude podpořeno 8 – 10 projektů.

Stejně jako v dalších výzvách programu COSME uchazeči o dotaci musí pocházet ze zemí EU, nebo zemí podílejících se v programu COSME. Pro zisk finanční podpory je také potřeba vytvořit projektový business plán s koncepty aktivit, které budou následně testovány a evaluovány. Žádosti je nutné podat do 15. 1. 2015.

Chcete se dozvědět více o Podpoře mezinárodního turismu v EU nebo se zeptat na dotační možnosti pro soukromý sektor? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Zdroj

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>