MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotační noviny_VS

Dotační noviny pro veřejný sektor 12/2022

Dotační noviny_VS

Dotační noviny pro veřejný sektor 01/2023

Dotace na stavební úpravy odborných učeben SŠ či VOŠ a jejích vybavení

Leden 26, 2023 Komentáře (0) Zobrazení : 898 Dotační Noviny, Veřejný sektor

Dotace na stavební úpravy odborných učeben SŠ či VOŠ a jejich vybavení

Kromě základních a mateřských škol podporuje Integrovaný regionální operační program i vybavení, výstavbu a rekonstrukci odborných učeben středoškolského vzdělávání. Žadateli můžou být jak střední školy, tak i VOŠ, centra odborné přípravy či konzervatoře. Projekty musí být zaměřeny na rekonstrukci či výstavbu odborných učeben se zaměřením na přírodní vědy, polytechnické vzdělávání, cizí jazyky či práci s digitálními technologiemi.

Na co je možné žádat?

Konkrétně je možné získat dotaci na vybudování, modernizaci a vybavení odborných učeben, center odborné přípravy a konzervatoří. Dále je podporováno i řešení vnitřní konektivity škol, investice do školních klubů pro žáky nižšího stupně víceletých gymnázií. Rovněž lze finanční prostředky získat i na nákup vybavení jednotlivých učeben či dalších podpořených místností. Kromě vybavení typu nábytek výzvy podporují i nákup předmětů do laboratoří, IT, hardware nebo software.

Doplňkově je možné rovněž zafinancovat školní poradenská pracoviště pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, rekonstrukci a vybavení kabinetů či vybudování nebo rekonstrukci školních hřišť. Mezi další doplňkové aktivity patří např. i úpravy vedoucí k energetickým úsporám. Všechny tyto doplňkové aktivity můžou činit v součtu maximálně 30 % z celkových způsobilých výdajů projektu.

Jaká je míra podpory?

Míra podpory je pro většinu žadatelů 90 % (příspěvkové organizace státu mohou získat až 100 %, církve a neziskové organizace provozující školy 95 %). Projekt musí být v souladu s Regionálním akčním plánem.

Zajímavostí výzvy je skutečnost, že podporu můžou získat i žadatelé na území hlavního města Prahy.

Příjem žádostí probíhá do 30. 9. 2025 nebo do vyčerpání alokace.

Máte projekt, na který byste rádi získali dotaci, a potřebujete jej zkonzultovat? Neváhejte se na nás obrátit.

Redakce Dotačních novin, T: 530 338 801, @: info@dotacni.info

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>