MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
veřejná budova

Dotace pro obce do 10 000 obyvatel na rekonstrukci...

Dotační noviny_VS

Dotační noviny pro veřejný sektor 01/2022

Dotace na cyklostezku

Listopad 22, 2021 Komentáře (0) Zobrazení : 2049 Doprava, Rozvoj venkova, Veřejný sektor

Dotace na výstavbu nebo rekonstrukci chodníků a cyklostezek.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) vyhlásil příjem žádostí pro oblast zvyšování bezpečnosti dopravy. V praxi je možné žádat o podporu ve výši 85 % na výstavbu nebo rekonstrukci chodníků či cyklostezek a dalších prvků, které po své realizaci zvýší bezpečnost v daném úseku. Níže se dozvíte o jednotlivých výzvách bližší informace.

Výstavba či rekonstrukce chodníků, autobusových zálivů či přechodů pro chodce

V rámci programu je možné poskytnout dotaci na výstavbu či rekonstrukci chodníků. Rovněž program podporuje i výstavbu, rekonstrukci nebo bezbariérové úpravy nástupišť linkových spojů a autobusových zálivů. Mezi způsobilé výdaje patří např. i výstavba či rekonstrukce přechodů pro chodce i s jejich nasvícením či úpravy vjezdu do obce (vybočení vozovky s ostrůvkem).

Dotace je poskytována ve výši 85 %, minimální výše dotace je 300 000 Kč, maximální poté 20 mil. Kč. K žádosti o dotaci je nutné doložit pravomocné stavební povolení či souhlas s provedením ohlášené stavby. SFDI tedy požaduje pro poskytnutí příspěvku plnou stavební připravenost. Příjem žádostí probíhá do 11. 2. 2022.

Výstavba či rekonstrukce cyklostezek či zřizování jízdních pruhů pro cyklisty

V rámci dotace je možné podpořit výstavbu či rekonstrukci cyklistické stezky. Dále jsou způsobilé výdaje zaměřeny na výstavbu nebo rekonstrukci sdružených přechodů pro chodce a přejezdů pro cyklisty nebo přejezdů pro cyklisty přimknutých k přechodu pro chodce, které jsou součástí cyklostezky. Rovněž je možné podpořit i nasvětlení těchto přechodů. Dále program umožňuje podpořit i zřizování jízdních pruhů pro cyklisty na místních komunikacích nebo na silnicích II. nebo III. třídy.

Maximální dotace je poskytována ve výši 85 % z celkových uznatelných výdajů. V případě cyklistické stezky budované na opuštěném drážním tělese bývalé celostátní nebo regionální dráhy je možné dotaci poskytnout až do výše 90% celkových uznatelných nákladů. Aby mohla být dotace v této výši poskytnuta, tak je nutné, aby délka této cyklistické stezky činila minimálně 1 kilometr.

Příjem žádostí na tuto oblast probíhá do 25. 2. 2022. Podobně jako v případě dotace na chodníky je nutné mít v době podání žádosti projekt ve stádiu vysoké stavební připravenosti, tedy mít k dispozici pravomocné stavební povolení či souhlas s provedením ohlášeného stavebního záměru, případně veřejnoprávní smlouvu.

Máte záměr, který by mohl těmto podmínkám odpovídat? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi váš projekt zdarma posoudíme.

Redakce Dotačních novin, T: 777 481 926, @: info@dotacni.info

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>