MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Kodovani

Aktuální dotace na výzkum a vývoj

ICT_sdílené_služby

Dotace na software a hardware

Hodiny

Srpen 19, 2020 Komentáře (2) Zobrazení : 3626 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Dotace pro podnikatele v letech 2020–2021

Jaké výzvy budou do konce stávajícího programového období ještě vyhlášeny? Jaké podnikatelské záměry už letos dotací nepodpoříte? Kdy se počítá s rozběhem nového programového období? To se dozvíte se v následujícím článku.

 

Některé plánované výzvy byly zrušeny, některé naopak přidány. S jakými tedy můžeme v roce 2020 a na přelomu roku 2021 počítat? S jakými ne?

Potvrzené oblíbené výzvy:

 • Potenciál
 • Aplikace
 • Inovace
 • Technologie – Průmysl 4.0
 • Úspory energie

Potvrzené výzvy, pokud zbydou finanční prostředky:

 • ICT a SS – Digitální podnik
 • Vysokorychlostní internet

Zrušené avizované výzvy:

 • Technologie pro začínající podniky
 • Nemovitosti
 • Marketing
 • Nízkouhlíkové technologie
 • Obnovitelné zdroje energie

Pokud tedy přemýšlíte o podpoře výzkumných a vývojových aktivit, pořízení výrobních strojů nebo energetických opatření, využijte podzimního kola dotací. Dle Ministerstva průmyslu a obchodu je to poslední možnost, jak zrealizovat své záměry ještě v tomto programovém období 2014–2020. Žádosti o podporu bývají průměrně vyhodnocené do půl roku od podání a výzva běžně umožňuje projekt realizovat dva až tři roky (očekáváme, že do konce roku 2023). Na realizaci tak budete mít dostatek času.

Spuštění nového operačního programu pro roky 2021–2027 s názvem Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost je plánováno v druhé polovině roku 2021. Pro malé a střední podniky by měla být připravena v OP TAK podobná alokace finančních prostředků jako v aktuálním OP PIK.

V předcházejících programových sedmiletkách se však spuštění prvních výzev vždy významně zpozdilo. Je tedy možné, že budete muset nechat ležet své podnikatelské záměry, pro které počítáte s dotační podporou, přes rok zamčené v šuplíku pracovního stolu. Proto nečekejte a zrealizujte své záměry s přispěním fondů Evropské unie ještě v tomto programovém období.

Rádi vám s projekty a jejich vhodným načasováním poradíme, jsme kdykoliv k dispozici.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 772, @: karolina.zemanova@dotacni.info

Tags: , ,

2 odpovědi na článek Dotace pro podnikatele v letech 2020–2021

 1. Petr Tesařík, Hrusice čp.128 napsal:

  Dobrý den, jsem majitelem auto-pneu-servisu, Hrusice čp. 128, 251 66 Senohraby. Podnikám 19 let a zatím jsem žádnou dotační podporu nevyžadoval. V současné době potřebuji provést výměnu přezouvačky pneumatik a vyvažovačky kol v pneu. Cena přezouvačky cca 79.500,-Kč, bez DPH a cena vyvažovačky kol cca 71.040,- bez DPH.
  Dotaz: je nějaká šance ještě v letošním roce získat dotaci. Děkuji za informaci. S pozdravem Petr Tesařík, tel 602 957 125, 777 257 126

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,
   na váš záměr by byla možná podpora prostřednictvím výzev Místní akční skupiny na podporu podnikání na venkově z Programu rozvoje venkova. Koncem roku 2020 již nebyly tyto výzvy vyhlašovány. Ale je možné, že bude obdobná podpora poskytována i v novém dotačním období. Doporučuji se obrátit na kontaktní osobu MAS Posázaví o.p.s., kam spadá vaše obec: http://leader.posazavi.com/cz/Article.aspx?ArticleId=5266.
   S pozdravem, LT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>