MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
COVID

Program Antivirus versus další dotace

Hodiny

Dotace pro podnikatele v letech 2020–2021

Kodovani

Červenec 7, 2020 Komentáře (0) Zobrazení : 1950 Podnikání a inovace, Soukromý sektor, Výzkum, vývoj a vzdělávání

Aktuální dotace na výzkum a vývoj

Možná si vzpomenete na náš loňský seriál představující dotované úspory energie v různých průmyslových odvětvích. Letos se v obdobném duchu zaměříme na možnosti dotování výzkumu a vývoje.

V současné době můžete prostřednictvím programu Aplikace získat dotaci jak na projekty vlastní či realizované s českými partnery, tak na projekty mezinárodní.*

Pokud máte zaměstnance, kteří se zabývají výzkumem a vývojem, může dotace vaše projekty významně akcelerovat. Kromě v aktuální době nejzajímavějšího typu podpory, dotovaných mzdových nákladů, Vám mohou být z velké části dotačně pokryty i další provozní náklady jako:

  • náklady spojené se smluvním výzkumem – zkoušky, testování, poznatky, patenty pořízené v rámci licence atd.,
  • nákup drobného materiálu (počítače, notebooky, servery, disky apod.),
  • odpisy hmotného majetku, který si pro realizaci projektu pořídíte nebo budete v rámci projektu používat,
  • režijní náklady vztahující se k výzkumu a vývoji (spotřeba energií, náklady spojené s využíváním internetu, telefonických služeb, kancelářské potřeby atd.).

Výše podpory (může být až 70%) se bude odvíjet od velikosti Vašeho podniku a podílu výzkumu versus vývoje. Zvýhodněna je také spolupráce s dalším podnikem nebo organizací pro výzkum a šíření znalostí.

Podmínky jsou jak pro Aplikace, tak pro IraSME stejné, nicméně pro pochopení, kdy a kam jaký projekt podat:

    • pokud nemáte zájem s někým spolupracovat, zajímejte se o program Aplikace,
    • pokud chce spolupracovat s dalším subjektem/dalšími subjekty z České republiky, opět směřujte svůj pohled na program Aplikace,
    • pokud byste rádi spolupracovali s dalším (minimálně jedním a více) subjektem z vybraných zahraničních zemí, věnujte pozornost výzvě v síti IraSME. Konkrétní vybrané země:

– Belgie (Vlámsko/Valonský region),
– Brazílie,
– Kanada (Alberta),
– Německo,
– Lucembursko,
– Rusko,
– Turecko.

Sběr žádostí do programu Aplikace je plánován od 14. 9. 2020 do 15. 12. 2020. Při zájmu o podání projektu do sítě IraSME se žádost také podává do programu Aplikace, nicméně je ještě potřeba do 30. 9. 2020 poslat potřebné dokumenty i na adresu info@ira-sme.net.

Na závěr Vám jako úspěšný příklad představíme aktuálně realizovaný projekt našeho klienta v programu Aplikace, který se týká vývoje software.

Žádost o podporu podával malý podnik, který spolupracuje s vysokou školou. Celková doba realizace obou subjektů je 35,5 měsíce, kdy je prováděn výzkum a vývoj produktu v oblasti trhu finančních technologií. Výstupem projektu bude 1 software, který rozšíří a vylepší stávající portfolio služeb malého podniku. Celkové způsobilé výdaje projektu jsou 20 947 565 Kč, na které budou oba subjekty dohromady čerpat podporu 14 663 295 Kč.

Pokud Vás informace zaujaly, kontaktujte nás. Rádi Vám zodpovíme veškeré dotazy a případně pomůžeme s přípravou žádosti. S přípravou VaV projektů máme bohaté zkušenosti.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 772, @: karolina.zemanova@dotacni.info

* V minulém měsíci došlo k vyhlášení 26. výzvy sítě IraSME určené pro projekty mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji. Podmínkou pro čerpání dotace na mezinárodní spolupráci je podání žádosti zároveň do připravované výzvy programu Aplikace. Na podporu výzkumu a vývoje je možné využít také množství dalších dotačních programů.

Tags: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>