MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
demogreen-2017_500x346

Výstava DEMO Green

Tulipány

Podpora zlepšení životního prostředí v sídlech

Těžká voda

Březen 28, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 2042 Životní prostředí

Dotace v kombinaci se zvýhodněnou půjčkou na snížení průmyslového znečištění a rekonstrukci ekologicky rizikových provozů

Operační program Životní prostředí přináší pro výrobní podniky a další provozy s potenciálním environmentálním rizikem možnost financovat projekty na snížení průmyslového znečištění a odstranění ekologických rizik. O podporu můžete žádat do 29. června 2018.

Jedná se o zcela nový typ finanční podpory- zvýhodněné půjčky, které jsou zprostředkovávány Státním fondem životního prostředí a jejich poskytovatelem je Ministerstvo životného prostředí. V tomto novém programu je možné zkombinovat zvýhodněnou půjčku s nenávratnou dotací o maximální výši 25%. Půjčkou můžete pokrýt až 100% celkových způsobilých výdajů. Je na vás, jak si tyto finanční nástroje zkombinujete, avšak půjčka musí tvořit minimálně 35% způsobilých investičních nákladů projektu. V nejvýhodnější variantě tedy můžete získat 25% dotace a 75% nákladů formou zvýhodněné půjčky. Dotaci neleze čerpat samostatně, vždy pouze jako doplněk čerpání zvýhodněné půjčky.

Podporované typy projektů:

pořízení technologie k omezení emisí znečišťujících životní prostředí. Jde například o průmyslové čističky odpadních vod, chladicí zařízení na bázi čpavku nebo provozů, kde se používají, vyrábí či skladují nebezpečné chemické látky.

Území: o dotaci lze žádat na celém území ČR, mimo území hl. města Praha

Zvýhodněná půjčka:

Výhodou nového finančního nástroje je nulový úrok po dobu realizace projektu a nízká fixní úroková sazba ve výši 0,45 procent po celou dobu splácení, která činí maximálně 10 let. Můžete využít odklad splátek, a to až o 14 měsíců po ukončení fyzické realizace projektu, a poté o další až 2 roky v rámci maximální doby splácení. Předčasné splacení půjčky nebo odložení splátek není svázáno s žádnými dalšími poplatky či sankcemi.

Máte li zájem o další informace, kontaktujte nás na opzp@cyrrusadvisory.cz nebo tel. čísle 538 705 775.

Zdroj.

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>