MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
povinna-publicita-opravdu-jste-na-nic-nezapomneli

Povinná publicita – opravdu jste na nic nezapomněli?

demogreen-2017_500x346

Výstava DEMO Green

board-361516_1280

Říjen 27, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 17894 Integrovaný regionální OP, Veřejný sektor

Dotace v oblasti rekonstrukce a vybavení škol či školek na rok 2017

V tuto chvíli již v případě některých obcí a měst finišuje příprava žádostí o dotace na přístavbu či vybavení základních či středních škol. Pokud nepatříte mezi ty šťastné, kteří stihnou připravit žádost o dotaci včetně projektové dokumentace do ukončení výzev v listopadu 2016 (pro SŠ), resp. v únoru 2017 (pro ZŠ), tak pro Vás máme informace k dotačním možnostem v této oblasti na příští rok.

Prvně je nutné zmínit výzvu v oblasti zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání, kde bude příjem žádostí probíhat od 18. listopadu 2016 až do 14. dubna 2017. Pokud se zaměříme na výzvy v roce 2017, tak jako první budu moci žádat mateřské školky.  . Podle aktualizovaného harmonogramu Integrovaného regionálního programu z 27. 10. 2016 by měl příjem žádostí probíhat od února do srpna 2017. Dále bude následovat otevření příjmu žádostí pro střední a vyšší odborné školy. Vyhlášení výzvy je plánováno na květen 2017 s příjmem žádostí od června do listopadu stejného roku. V třetím kvartálu roku je očekáváno vyhlášení výzvy i pro základní školy. Příjem žádostí bude probíhat od října 2017 do března 2018. Oproti původnímu harmonogramu nakonec pravděpodobně nedojde v roce 2017 k vyhlášení výzvy v oblasti zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání. Pokud tedy máte zájem v rámci této oblasti žádat, tak je nutné buď stihnout výše uvedenou výzvu do 14. dubna 2017, nebo nezbývá nic jiného, než žádat až v roce 2018.  U všech výše uvedených výzev platí, že je možné získat dotaci jak na vybavení tříd, tak i na rekonstrukci či rozšíření budov. V případě, že je žadatel obec, tak se dotace pohybuje okolo 90 %. Rovněž je nutné upozornit na skutečnost, že jednotlivé záměry musí být zapsány buď v místním či krajském akčním plánu. Pokud se zaměříme na alokaci pro jednotlivé výzvy, tak platí, že bude oproti výzvám v roce 2016 velmi omezena. Z tohoto důvodu je nutné projektovou žádost i dokumentaci ke stavebnímu povolení připravit velmi kvalitně, aby byla šance na získání dotace co nejvyšší.

Kromě dotačních možností zmíněných v tomto článku je samozřejmě možné uvažovat o širším spektru dotací v oblasti vzdělávací infrastruktury. Je možné zmínit dotace na vznik a rozvoj dětských skupin, či na podporu z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, které umožňuje získat příspěvek rovněž na rekonstrukci mateřských či základních škol, či v regionech blízko větších měst i na jejich výstavbu.

Vzhledem ke zmíněné nižší alokaci oproti minulosti bude skutečně důležité začít připravovat projektovou dokumentaci co nejdříve, a v návaznosti na to ihned správně nastavit celý projekt, aby bylo možné pomýšlet na získání financí z Evropské unie.

V případě zájmu o některou z výše uvedených výzev mě neváhejte kontaktovat, rád Vám pomůžu s nastavením i tvorbou projektu.

Redakce Dotačních novin, Mgr. et Mgr. Radomír Věntus,

T: +420 777 481 926,  @: radomir.ventus@cyrrusadvisory.cz

Poznámka: článek byl dne 31. 10. 2016 aktualizován z důvodu vydání nového harmonogramu Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>