MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
kniha

Krajanský vzdělávací program a Lektoráty českého jazyka a literatury

cinema.jpg

Dílčí program MEDIA – podpora evropských kin

vyzkum.jpg

Červenec 18, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 4600 Soukromý sektor, Veřejný sektor

EURIPIDES 2: Podpora výzkumu, vývoje a komerčního využití v oblasti elektrotechnického průmyslu

EURIPIDES 2 je jeden z klastrů programu EUREKA a je zaměřen na elektroniku a mikroelektronický průmysl. Program se zabývá výzkumem a vývojem v oblasti elektroniky. Evropa má v tomto sektoru tradičně silnou pozici. Cílem programu je podpora kooperovaného výzkumu v Evropě v klíčových oblastech integrovaných inteligentních elektronických systémů. Dotaci na podporu vědy a výzkumu mohou získat instituce z akademické oblasti, malé a středně velké podniky a velké společnosti. Program EURIPIDES 2 poběží do roku 2020 a předpokládaná alokace finančních prostředků je 800 milionů EUR.

EURIPIDES 2 se v následujícím období zaměří na výzkum a vývoj orientovaný blíže k oblastem možných aplikací na výrobky a technologie konečné spotřeby, které budou vyráběny v Evropě a prodávány za tržních, soutěžních podmínek. Primárně se zaměřuje na vývoj nových produktů založených na miniaturizaci, autonomii, spolehlivosti a vysoké rychlosti při nízké energetické náročnosti. Mezi obory zájmu programu patří: snímací systémy, ovládací systémy, zpracování a uchování dat, sdílení dat a komunikace a tvorba uživatelského rozhraní. Z tohoto důvodu zahrnuje program široké spektrum subjektů, které působí v oblasti elektroniky a jejichž dílčí výzkumy se budou vzájemně doplňovat. Těmito subjekty jsou například: vědecké instituce při vysokých školách, malé a středně velké podniky a velké společnosti. Program se zaměří na heterogenní elektronické systémy a výrobky ve snaze o zvýšení podílu malých a středně velkých podniků v programu EURIPIDES 2. Dále je cílem programu zvýšení konkurenceschopnosti evropského průmyslu a následně vytvoření nových pracovních příležitostí v Evropě.

Chcete se dozvědět víc o Výzvě z programu pro výzkum a vývoj EURIPIDES 2, nebo se zeptat na dotační možnosti pro soukromý sektor? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>