MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_156474863.jpg

Zveřejněny předběžné výzvy z OP Životní prostředí 2014-2020

kindergarten-504672_1280 (1)

Boom mateřských školek právě začíná!

shutterstock_140404582

Květen 21, 2015 Komentáře (2) Zobrazení : 11435 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Komunitní domy pro seniory

Ministerstvo pro místní rozvoj poprvé v historii vyhlašuje výzvu pro výstavbu Komunitních domů seniorů. Tato výzva je vyhlášena v rámci podprogramu Podpora výstavby podporovaných bytů pro rok 2015. Prostředky alokované pro tuto výzvu činí 160 milionů Kč. Žadatelé mohou podávat žádosti do 30. června 2015.

Cílem je vznik podporovaných bytů sloužících k poskytování sociálního bydlení pro seniory a pro osoby, které mají ztížený přístup k bydlení v důsledku zvláštních potřeb vyplývajících z jejich nepříznivé sociální situace, způsobené různými faktory, jako je např. věk, zdravotní stav nebo sociální okolnosti jejich života. Podporovaný byt splňuje stavebně technické parametry upravitelného bytu a je postavený nebo pořízený se státní dotací podle tohoto podprogramu.

Komunitním domem seniorů je bytový dům, ve kterém jsou výhradně podporované byty a zároveň sdílené prostory na podporu komunitního života seniorů. Jedná se o bezbariérový bytový dům, který obsahuje minimálně 10 nejvýše však 25 upravitelných bytů o maximální výměře 45 m2. Sdíleným prostorem se rozumí společenské prostory, které jsou centrem individuálních i společných aktivit obyvatel Komunitního domu seniorů. Cílem výstavby Komunitních domů seniorů je zajištění sociálního nájemního bydlení pro osoby z cílové skupiny tak, aby došlo k uchování a prodloužení jejich soběstačnosti a nezávislosti, a současně aby byl umožněn komunitní způsob života na principu sousedské výpomoci. Důraz je kladen na mezilidské vztahy a zachování osobní nezávislosti každého jedince.

Budoucí nájemníci bytů v Komunitním domě seniorů jsou osoby starší 60 let, které prokáží, že jejich průměrný čistý měsíční příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 1 násobek průměrné měsíční mzdy v případě 1 členné domácnosti nebo 1,2 násobek v případě 2 členné domácnosti.

O finanční podporu investiční výstavby mohou žádat fyzické podnikající nebo právnické osoby (včetně obcí), které mají sídlo nebo bydliště na území některého z členských států evropské unie.

Výše dotace se vypočte jako součin počtu podporovaných bytů, na které je žádána dotace, a finanční částky, která činí max. 650 000 Kč na jeden byt. Na jeden Komunitní dům poskytuje Ministerstvo pro místní rozvoj dotaci až do výše 500 tis. EUR.

V případě, že žadatel neprofinancuje dotaci do konce roku, není ze strany MMR zaručeno její dočerpání v roce následujícím. Faktury k proplacení finančních prostředků tak musí být předloženy nejpozději do 7.12.2015.

Dotaci nelze poskytnout na akci ukončenou před datem vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace.

Chcete se dozvědět více informací o výzvě Podpora výstavby komunitních domů seniorů? Neváhejte kontaktovat specialisty z agentury CYRRUS ADVISURY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Alžběta Klimešová, @: alzbeta.klimesova@cyrrusadvisory.cz, T: + 420 538 705 750.

Zdroj

Tags: ,

2 odpovědi na článek Komunitní domy pro seniory

 1. Ing. Petr Stibora napsal:

  Je možno získat dotaci na výstavbu komunitních domů i pro roky 2019/2020?
  Děkuji za zprávu

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,
   výzva na komunitní domy pro seniory na rok 2019 již proběhla, zpětně o dotaci žádat nelze. Na podzim by měla být vyhlášena nová výzva na rok 2020, podmínky by měly být obdobné.
   S pozdravem, LT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>