MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_101192473.jpg

Výzva I programu podpory Inovační vouchery

shutterstock_155776445.jpg

Máte Potenciál? Nebojte se Aplikovat!

sm_shutterstock_224601511

Červenec 26, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 3256 Podnikání a inovace

Mimořádná výzva programu Potenciál

Dle šeptandy v dotačních kruzích by měla být do 14 dní vyhlášena mimořádná výzva v programu Potenciál, který je zaměřen na rozšíření vlastních výzkumných a vývojových kapacit.

Dotace bude určena na založení nebo rozvoj center průmyslového výzkumu, vývoje a inovací spočívající v pořízení pozemků, budov, strojů/zařízení a jiného vybavení vývojového centra. Malé a střední podniky mohou dotovat také vybrané provozní náklady. Minimální výše dotace je 2 mil Kč, maximální 150 mil Kč, míra podpory je 50 %.

Výzva by měla být pravděpodobně kontinuální, s průběžným hodnocením, tedy kdo dříve přijde, dříve mele. Příjem žádostí očekáváme na přelomu srpna a září. Na podzim by poté měla být vyhlášena další výzva programu Potenciál, v souladu s harmonogramem OP PIK pro rok 2016, zůstává však otázkou, zda nedojde nakonec k odložení této výzvy jako například v případě programu Marketing.

Pokud plánujete investovat do vlastních výzkumných kapacit, doporučujeme určitě mimořádnou výzvu využít! Pro více informací nebo pomoc se zpracováním a realizací dotačního projektu nás neváhejte kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Ing. Jiří Fuchs, T: +420 538 705 775, @: jiri.fuchs@cyrrusadvisory.cz

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>