MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
vozik

Další výzvy v programech na podporu sociálního podnikání

povinna-publicita-opravdu-jste-na-nic-nezapomneli

Povinná publicita – opravdu jste na nic nezapomněli?

dog-734689_1920

Srpen 25, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 3319 Integrovaný regionální OP, Veřejný sektor

Možnosti dotací pro základní školy na jejich rozšíření, rekonstrukci či vybavení učeben

Před několika dny došlo k vyhlášení dvou výzev z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), v rámci kterých je možné získat dotaci ve výši až 100 % z celkových způsobilých výdajů (v závislosti na typu žadatele) na rekonstrukci a vybavení odborných učeben. Výzvy jsou rozděleny podle toho, zdali se místo realizace projektu nachází na území regionu se sociálně vyloučenou lokalitou či nikoliv.

Konkrétně je možné finanční podporu získat na vybudování, rekonstrukci či vybavení nových učeben, které jsou zaměřeny na výuku v oblasti komunikace v cizích jazycích, přírodních vědách, technických či řemeslných oborech nebo pro práci s digitálními technologiemi. Z dotace je možné podpořit i bezbariérovost škol, a to v rámci celé budovy. V případě výzvy určené pro sociálně vyloučené lokality je rovněž možné uvažovat i o dotaci na navýšení kapacity základních škol, kde je podporována i výstavba nových kmenových učeben formou přístaveb či nástaveb. V rámci obou výzev je poté možné uvažovat i o dotaci na rozšíření konektivity školy či nákupu kompenzačních pomůcek, v obou případech se jedná o doplňkové aktivity projektu. Dobrou zprávou je zajisté skutečnost, že je možné žádat o dotaci i na projektovou dokumentaci, studii proveditelnosti či na zpracování podkladů k zadávacím (výběrovým) řízením na dodavatele.

V případě specifických podmínek výzvy upozorňujeme žadatele na to, že daný projekt a jeho aktivity musí být v souladu s Místním akčním plánem. Nejprve je tedy nutné prověřit, zdali uvažované záměry např. vybavení učeben či rozšíření školy jsou obsahem plánu. Pokud nikoliv, tak je nutné co nejrychleji jednat o doplnění/změně Místního akčního plánu.

Dalším velkým úskalím je termín uzávěrky příjmu žádostí, který je stanoven na 14. února 2017. Vzhledem k tomu, že v této době je již nutné mít (v případě stavebních prací) zažádáno o stavební povolení, tak není času nazbyt.

V případě, že máte zájem žádat o dotaci v rámci těchto výzev, tak se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám posoudíme Vaše šance a navrhneme optimální nastavení projektu.

Redakce Dotačních novin, Mgr. et Mgr. Radomír Věntus, T: +420 777 481 926, @: radomir.ventus@cyrrusadvisory.cz

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>