MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Hotel

Dotace pro hotely, penziony a restaurace – možnosti 2019

VŘ

Nová pravidla pro výběr dodavatelů

financing-3536755_960_720

Červenec 30, 2019 Komentáře (6) Zobrazení : 2506 Podnikání a inovace, Soukromý sektor, Životní prostředí

Nová výzva programu Úspory energie

16. 7. 2019 byla vyhlášena již pátá výzva programu Úspory energie. K jakým došlo oproti předchozí výzvě změnám?

Jako největší novinku vnímáme rozšíření seznamu ekonomických činností o Ubytování a Stravování a pohostinství, tudíž nyní nově mohou žádat i subjekty z oblasti cestovního ruchu jako hotely, penziony, lázně, restaurace a další. Pokud zůstaneme u seznamu ekonomických činností, naopak odebrány byly činnosti v dopravě, poštovní a kurýrní služby.

Došlo ke zvýšení minimální výše dotace z 300 tis. Kč na 500 tis. Kč. Byla snížena procentuální výše podpory na energetický posudek, projektovou dokumentaci a zpracování výběrového řízení. Nyní je na všechny vynaložené výdaje stejná a to dle velikosti podniku:

 • malý podnik (do 49 zaměstnanců) – 50 %,
 • střední podnik (50–249 zaměstnanců) – 40 %,
 • velký podnik (nad 250 zaměstnanců) – 30 %.

Podporovanými aktivitami nově také není snižování energetické náročnosti/zvyšování energetické účinnosti výrobních a technologických procesů u kolových a pásových vozidel a u kolových a pásových strojů vyjma pásových dopravníků a modernizace pohonných jednotek u těžebních strojů. Tato podpora je totiž poskytovaná pouze prostřednictvím finančních nástrojů.

Ostatní zásadní informace jako jsou například podporované aktivity, potřebné dokumenty k žádosti o podporu, alokace, minimální bodová hranice apod. zůstaly beze změny. O podporovaných aktivitách jsme psali například zde.

Prvními kroky, jak postupovat pro získání podpory, jsme Vás provedli v našem článku.

Sběr žádostí o podporu začne od 16. 9. 2019 a bude probíhat do 30. 4. 2020. Druh výzvy je průběžný.

Neváhejte nás kontaktovat ve věci bližšího seznámení se s podrobnějšími informacemi i v případě bezplatného vyhodnocení Vašich šancí na žádání o poskytnutí dotace.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 772, @: karolina.zemanova@dotacni.info

Tags:

6 odpovědi na článek Nová výzva programu Úspory energie

 1. KP napsal:

  Dobrý den,
  prosím o konzultaci zda by se tento program mohl vztahovat na dům, ve kterém je v přízemí pronajatá lékárna (nebytový prostor a pronajatý by). 1. patro je neobydlené, před rekonstrukcí – tj. výměna oken a zateplení stropu mezi přízemím a 1. patrem. V LV je uvedena kategorie – objekt pro bydlení, lokalita Ondřejov u Prahy, vlastníci 3 fyzické osoby, pronájem je zahrnut do podnikání. Rozloha cca 300m2. Předběžn rozpočet na okna 220tis, na stropy není. Děkuji

  • Dobrý den,

   bohužel, tento program se na Váš záměr kvůli ekonomické činnosti nevztahuje, navíc byste pravděpodobně dle vámi vypsaných výdajů nesplnili ani podmínku minimálně výše podpory na projekt (= 500 tis. Kč, tzn. že byste museli vynaložit minimálně 1 mil. Kč, protože pro malý podnik je poskytována podpora na 50 % způsobilých výdajů).

   S pozdravem Karolína Zemanová

 2. Aleš Gregor napsal:

  Dobry den,
  mohu žadat dotaci na objekt hospody?
  Je to stary dům z kamene a cihel, ale střecha je nová. Mám v úmyslu zateplit púdu a stropy odhlučnit a střechu osadit okny.
  Velikost je asi 20×10 m.
  Děkuji

  • Dobrý den pane Gregore,

   podpora na stravovací řízení je možná, nicméně dotace je poskytována minimálně ve výši 500 tis. Kč, což by v případě, že jste malý podnik (ten má podporu 50 %), vycházelo na minimální způsobilé výdaje 1 mil. Kč. Z toho, co jste uvedl, by ale všechna opatření nebyla způsobilými výdaji. Způsobilým výdajem by bylo pouze zateplení půdy. (Pokud jsem to pochopila správně a na střeše momentálně žádná okna nejsou. V rámci programu fungují opatření tak, že musíte vyměnit staré řešení za energeticky méně náročné, např. stará okna za nová okna.)

   S pozdravem
   Karolína Zemanová

 3. Ivana Němcová napsal:

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, zda se dotace vztahuje na můj komerční objekt v Praze 6, u kterého nyní provádím totální rekonstrukci. V přízemí jsou obchody, v prvním patře kanceláře a zazemí pro taneční sály a taneční sál a ve 2. patře jsou tři taneční sály. Podmínku financí bych určitě splnila, ale nezaměstnávám nikoho.
  Děkuji.
  S pozdravem
  Ivana Němcová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>