MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_109622666.jpg

Program podpory kultury na rok 2014 pro město Pardubice

shutterstock_153408407.jpg

Domácí násilí a násilí založené na pohlaví

Vencovskeho_aula

Srpen 12, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3006 Soukromý sektor

OECD: Výzvy v rámci Programu spolupráce ve výzkumu

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vyhlásila v rámci Programu spolupráce ve výzkumu dvě výzvy, které mají podporovat výzkumné aktivity v oblasti zemědělství, lesnictví a rybolovu. Jedná se o stipendium pro vědecké pracovníky a o grant na pořádání mezinárodních vědeckých konferencí.

Stipendia pro vědecké pracovníky mají za cíl posílit mezinárodní výměnu nápadů a zvýšit mezinárodní mobilitu a spolupráci vědeckých pracovníků. Pořádané mezinárodní vědecké konference by pak měly informovat zástupce veřejného sektoru, akademické obce a průmyslu o aktuální situaci ve výzkumu a vývoji probíhajícím v této oblasti.

Tyto výzvy byly poprvé zveřejněny již v roce 2008 a od té doby bylo takto financováno mnoho konferencí a hostujících vědeckých pracovníků pocházejících ze států účastnících se Programu spolupráce ve výzkumu. V loňském roce bylo úspěšně uděleno 30 mezinárodních výzkumných stipendií a pořádáno bylo 7 mezinárodních konferencí.

Každý rok jsou výzvy zaměřeny na jiná aktuální témata. Letos byla vybrány 3 stěžejní oblasti, na které by se měli zaměřit jak vědci během svých výzkumných pobytů, tak i pořádané mezinárodní konference.

První téma se týká přírodních zdrojů, jejich udržitelného využívání a jejich ochrany. Efektivní a šetrné využívání přírodních zdrojů je zásadní pro podporu nepřetržité produkce potravin a zvyšování kvality života jak lidí, tak i zvířat. Druhým tématem je pak udržitelný vývoj v praxi. Toto se týká zejména zemědělských systémů a jejich výzkumu, který napomáhá k zachovávání přírodních zdrojů a biodiverzity. Třetím tématem je pak problematika potravního řetězce. Zde by se měly aktivity zaměřovat na nalézání nových přístupů k produkci hodnotných a bezpečných materiálů a látek v rámci zemědělských a agropotravinářských systémů.

Chcete se dozvědět více k výzvám vydaným v rámci Programu spolupráce ve výzkumu, nebo se zeptat na dotační možnosti pro soukromý sektor? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @:lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz. T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>