MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotační noviny_VS

Dotační noviny pro veřejný sektor 05/2022

Dotační noviny_VS

Dotační noviny pro veřejný sektor 06/2022

Brownfield

Červen 27, 2022 Komentáře (0) Zobrazení : 1078 Veřejný sektor

Podpora rekonstrukce brownfieldů nebo výstavby nové občanské vybavenosti

V nedávné době byly vyhlášeny podmínky v pořadí již druhé výzvy ze Státního fondu podpory investic (SFPI) se zaměřením na oblast revitalizace brownfieldů. Cílem projektu je rekonstrukce či demolice budovy, která je brownfieldem. Dotačně je poté podpořitelná i výstavba budov občanské vybavenosti v místě demolovaného brownfieldu – např. škol, kulturních domů, domů sociálních služeb, hasičských zbrojnic, obecních úřadů či sportovních hal. Dále je možné získat dotaci i na přeměnu prostoru po brownfieldu na veřejně přístupný park. Žadatelem může být obec či kraj.

V rámci podmínek je možné získat dotaci mezi 30–50 % v závislosti na regionu, ve kterém se brownfield nachází. Kromě dotace je možné zažádat o zvýhodněný úvěr ve výši až 40 % celkových nákladů. V současné turbulentní době je jistě zajímavou skutečností fakt, že úvěr se poskytuje zcela bezúročně. Splácení úvěru je možné až po dobu 10 let.

Výzvy na rok 2022 jsou (podobně jako v roce předchozím) celkem dvě. První výzva je určena pro projekty v Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji, druhá pro projekty na území ostatních krajů ČR. Příjem žádostí začíná 1. 8. 2022 a končí dnem 31. 10. 2022. Minimální výše podpory na jeden projekt je 400 000 Kč, maximální poté 50 mil. Kč. Celkem je pro obě výzvy připraveno 500 mil. Kč.

Mezi další důležité podmínky patří fakt, že revitalizace brownfieldu musí být zahájena až po podání žádosti o dotaci. Zároveň musí být dokončena do pěti let od schválení dotační podpory. K žádosti je potřeba mít k dispozici stavební povolení, nebo jiný pravomocný akt stavebního úřadu, který opravňuje žadatele provést revitalizaci.

Máte obecní brownfield, který by potřeboval opravit či revitalizovat? Neváhejte se na nás obrátit pro bezplatnou konzultaci.

Redakce Dotačních novin, T: 530 338 801, @: info@dotacni.info

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>