MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Demolice_2

Podpora revitalizace brownfieldů a výstavby nových obecních budov

Dotace na hasičské zbrojnice

Dotace na rekonstrukci či výstavbu požárních zbrojnic

Dotace na školky

Březen 18, 2021 Komentáře (0) Zobrazení : 1387 Rozvoj venkova, Veřejný sektor

Podpora stavebních úprav ZŠ a MŠ v působnosti obcí

Výzva z programu Ministerstva financí ČR se zaměřuje na rekonstrukci, přístavbu či novou výstavbu škol a školek. Je určena obcím či dobrovolným svazkům obcí do 3 000 obyvatel. Obec musí být vlastníkem majetku i zřizovatelem školy či školky. Dotace je poskytována ve výši 90 % z celkových způsobilých výdajů. Minimální výše dotace je 0,6 mil. Kč, maximální 20 mil. Kč.

Příjem žádostí probíhá do 18. 4. 2021. Je nutné zmínit, že dotace musí být pročerpána do konce roku 2021, převod finančních prostředků do roku 2022 není možný. Fakticky je nutné předložit fakturu na poslední část dotace poskytovateli dotace nejpozději 6. prosince 2021. Podporu je možné získat na výstavbu, přístavbu, nástavbu či rekonstrukci objektů, nikoliv na vybavení tříd.

Z dotace rovněž není možné financovat ani venkovní hřiště či komerční prostory, které neslouží k zabezpečení školní a předškolní výuky. Nová výstavba je povolená pouze v případě, že nahrazuje stávající nevyhovující kapacity. Není tedy možné výstavbou podpořit zcela nově vznikající školy a školky. Podpora může být poskytnuta na akce, které jsou již nyní ve stadiu stavební realizace. Na druhou stranu není možné žádat o dotaci na akci, která byla již skončena před samotným podáním žádosti.

V průběhu roku 2021 očekáváme otevření příjmu žádostí z dalších programů na podporu škol a školek. Neváhejte se tedy na nás obrátit pro konzultaci i v případě, že nestíháte aktuální termín příjmu žádostí, rádi s vámi probereme další dotační možnosti.

Redakce Dotačních novin, T: 777 481 926, @: info@dotacni.info

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>