MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
kindergarten-504672_1280 (1)

Nové možnosti dotací na výstavbu či rekonstrukci MŠ

shutterstock_155878709.jpg

Změna pravidel u dotací na chodníky a cyklostezky

Demolice_2

Květen 30, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 3026 Veřejný sektor

Program Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest vyhlásilo výzvu na příjem žádostí v rámci Programu na regeneraci a podnikatelské využití brownfieldů. Podpora je směřována na území strukturálně postižených krajů (Moravskoslezský, Ústecký, Karlovarský) a hospodářsky problémových regionů. Plánovaná alokace výzvy činí 180 mil. Kč.

Cílem Programu je nalézt a aplikovat řešení problémů brownfieldů a prostřednictvím jejich nového využití přispět k hospodářskému oživení znevýhodněných regionů.  Oprávněnými žadateli jsou obce a kraje ležící na vybraném území.

Za způsobilé výdaje (uznatelné náklady) jsou považovány investiční a neinvestiční (demolice, opravy) výdaje přímo související s přípravou a realizací Projektu.

Výše podpory v případě Regenerace brownfieldu může dosáhnout dotace nejvýše 1 500 Kč/m2 regenerované plochy a v případě Rekonstrukce objektu/ů může dosáhnout dotace nejvýše 15 000 Kč/m2 hrubé podlažní plochy objektu. Minimální výše Způsobilých výdajů na jeden Projekt je 1 mil. Kč a maximální výše dotace činí 50 mil. Kč.

Lhůta pro podávání běží do 10. 8. 2018 do 12:00 hodin. Žádosti jsou přijímány v listinné podobě a to poštou jako doporučená zásilka, nebo osobně na podatelně agentury CzechInvest.

Pro více informací se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám poradíme.

Redakce Dotačních novin, T: +420 777 484 896, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz

Zdroj

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>