MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
webage

Vzdělávání zaměstnanců v období 2014+

dn

Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika

shutterstock_79019158.jpg

Březen 17, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 3782 Evropská územní spolupráce, Soukromý sektor, Veřejný sektor

Programy evropské územní spolupráce 2014-2020 v ČR

Ptáte se, k čemu slouží Programy evropské územní spolupráce a jaký je aktuální stav v novém programovém období 2014 – 2020?

Programy evropské územní spolupráce by měly přispívat k celkové ekonomické prosperitě, sociální a územní soudržnosti EU. Cílem je podporovat a doplňovat hlavní programy EU v rámci svých schválených prioritních os, které se v tomto období zaměřují na posílení výzkumu, technologického rozvoje a inovací, oblast životního prostředí, rozvoj lidských zdrojů a institucionální spolupráci.

V tomto novém programovém období 2014-2020 se jedná o následujících sedm operačních programů:
• INTERREG V-A Česká republika – Polsko
• INTERREG V-A Rakousko – Česká republika
• INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika
• OPPS Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020
• OPPS Svobodný stát Sasko – Česká republika 2014 – 2020
• Program Nadnárodní spolupráce Interreg Central EUROPE
• Program Nadnárodní spolupráce INTERREG DANUBE

Alokace, kterou vyčlenila EU pro všechny OP v období 2014 – 2020, je až 24 miliard eur. EÚS z tohoto balíku disponuje částkou okolo 0,8 mld eur, což je oproti jiným OP malá, přesto zajímavá částka, díky které mohou vzniknout různorodé projekty zapadajících do daných prioritních os. Výše dotace EU může činit max. 85 % z celkových způsobilých výdajů projektu. Vhodnými partnery pro EÚS jsou veřejné a soukromé výzkumné instituce, školy, vysoké školy a univerzity, subjekty veřejné správy, neziskové organizace, malé a střední podniky, evropská seskupení pro územní spolupráci a další instituce (zástupci zájmů, spolky, komory a sdružení).

Jak už to bývá, rozjezd nového programového období brzdí nejen vyjednávání úředníků s EK a ministerstvy navzájem, ale i příprava metodiky jednotlivých programů a uzavírání programového období 2007-2013.

Detailní přehled přeshraničních programů naleznete v systému Dotační Manager, sekci dokumenty.

Pro více informací a pomoc s přípravou žádosti nás neváhejte kontaktovat.

Redakce Dotačních novin, Jiří Gonda, specialista přeshraniční spolupráce, T: 777 441 876, @: jiri.gonda@cyrrusadvisory.cz.

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>