MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
škola

Nové dotační možnosti na rekonstrukci veřejných budov a zlepšení...

playground

Dotace na výstavbu nebo rekonstrukci hřišť či tělocvičen

Kameny

Listopad 25, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 3408 Veřejný sektor

Rozšíření dotačních možností pro místní komunikace a spojenou technickou infrastrukturu

Pozitivní změny v rámci představeného dotačního titulu Podpora rozvoje regionů 2019+ se netýkají pouze nových dotačních možností v oblasti rekonstrukce obecních budov či výstavbu tělocvičen u škol. Jednou z nejvíce pozitivních změn bude i rozšíření dotací na místní komunikace či technickou infrastrukturu (lávky, mosty, apod.). V případě místních komunikací sice v minulosti tento dotační titul existoval, ale byl velmi striktně omezen co se týče rozsahu a typu podpory. To se však nyní mění, v následujících řádcích vám sdělíme podrobnosti.

Dotace na místní komunikace

V této oblasti přichází oproti minulým podmínkám velké změny, a to hned v několika oblastech. První z nich je rozšíření spektra žadatelů. V minulosti se jednalo převážně o obce do 3 000 obyvatel, nově program přináší podporu v podstatě všem obcím a městům s výjimkou statutárních měst a těch, které jsou zahrnuty v oblasti investic do aglomerací (ITI a IPRÚ). Příjem žádostí probíhá do 28. února 2019.

Další změna spočívá v procentuální výši dotace. Ta je nově stanovena pro obce do 3 000 obyvatel ve výši 70 %. Pro obce mezi 3 000-10 000 obyvateli je možné čerpat maximálně 60 % výdajů. Obce či města nad 10 000 obyvatel získají maximální podporu ve výši 50 %.

S tím souvisí i pozitivní změna v absolutní výši dotace. V minulosti byla absolutní výše dotace maximálně 1 mil. Kč. Nyní platí, že obec do 10 000 obyvatel může žádat o podporu ve výši až 5 mil. Kč, u měst s více než 10 000 obyvateli je dotace až 15 mil. Kč.

Další pozitivní změna tkví v rozšíření spektra podporovaných oblastí. Nyní je možné žádat o dotaci i na odpočívky, přidružené pruhy či parkovací zálivy včetně zastávkových pruhů linkové osobní dopravy. Rozšířen byl i seznam povrchů, které je možné rekonstruovat. V minulosti bylo možné rekonstruovat původně asfaltový povrch. V současné době je možné vyměnit povrchy z asfaltu, betonu, dlažby, betonových panelů či štěrku za nové povrchy, které se můžou skládat z asfaltu, betonu či dlažby.

Dotace na mosty, lávky, parkoviště či zastávky

Zcela nově je možné žádat o podporu na rekonstrukci mostů, propustků, lávek, parkovišť či zastávek. Pro rok 2019 je dotační titul vyhlášen pouze pro obce do 3 000 obyvatel. Maximální výše dotace je 70 %, konkrétně je možné získat podporu od 200 000 – 1 000 000 Kč. Příjem žádostí probíhá do 28. února 2019.

Uvažujete o rekonstrukci místní komunikace či parkovacích stání? Neváhejte se na nás obrátit pro posouzení záměru.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz

Zdroj: www.mmr.cz

Tags: , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>