MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Kameny

Rozšíření dotačních možností pro místní komunikace a spojenou technickou...

Tulipány

Podpora zlepšení životního prostředí v sídlech

playground

Listopad 25, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 5070 Veřejný sektor

Dotace na výstavbu nebo rekonstrukci hřišť či tělocvičen

Nový program Podpora rozvoje regionů 2019+ přinesl výrazné změny do stávajících dotačních příležitostí. Redakce Dotačních novin vydala na toto téma několik specializovaných článků, ve kterých se věnujeme novým podmínkám dotací v oblasti obnovy místních komunikací či rekonstrukci kulturních domů a dalších obecních objektů.

Výše uvedené témata doplňuje tento článek, který je zaměřen na oblast dotací do sportovních a volnočasových zařízení. V této souvislosti program Podpora rozvoje regionů 2019+ přinesl rozšíření spektra podporovaných projektů např. o koupaliště. Ještě výraznější změnou je okruh žadatelů, který nově zahrnuje u programu na podporu školních hřišť i obce či města do 10 000 obyvatel. Souhrn nových podmínek si tedy představíme níže.

Podpora na obnovu školních hřišť

Dotace bude poskytována na obnovu školních hřišť, která slouží pro hodiny tělesné výchovy. Rovněž je možné získat podporu i na obnovu školních tělocvičen. Konkrétně se může jednat o rekonstrukci, případně i výstavbu, pokud v tuto chvíli potřebná infrastruktura v obci neexistuje. Zároveň je podporována i modernizace či výstavba zázemí – šatny, toalety, sprchy apod. Příjem žádostí probíhá do 28. února 2019.

Tuto dotační příležitost je možné využít hned v rámci dvou podprogramů, které jsou zaměřeny na obce a města různých velikostí. Pro obce do 3 000 obyvatel je podpora poskytována do výše 70 % celkových způsobilých výdajů. V případě obcí s počtem obyvatel od 3 000 do 10 000 je dotace nastavena ve výši 60 %. Pro oba typy podprogramů poté platí, že minimální výše dotace může činit 500 000 Kč, maximální výše podpory je poté 5 mil. Kč.

Dotace na rekonstrukci veřejných hřišť či koupališť

Tento dotační titul umožňuje vybudování veřejných sportovišť či dopravních hřišť. Rovněž je možné zafinancovat obnovu obecních koupališť či vybudování zařízení pro volnočasové aktivity (např. prostory pro setkávání či komunitní a spolkovou činnost). Žádat můžou obce do 3 000 obyvatel. Výše dotace je 70 % z celkových způsobilých výdajů, maximální výše dotace je 3 mil. Kč, minimální výše poté činí 100 000 Kč. Příjem žádostí probíhá do 28. února 2019.

Podmínkou je, aby všechny výše uvedené stavby byly veřejně přístupné, a jejich využívání nesmí být obecně zpoplatněno. Ke komerčním účelům (např. pořádání oslav, teambuildingů apod.) je možné tyto zařízení využít pouze z 20 % celkové kapacity. Z dotace není možné podpořit nákup vybavení těchto prostor, či vybavení pro spolkovou činnost (např. kulisy, kostýmy).

Připravujete v obci obnovu sportovní či volnočasové infrastruktury? Neváhejte nás kontaktovat pro podrobnější posouzení záměru.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: dotazy@cyrrusadvisory.cz

Zdroj: www.mmr.cz

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>