MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
úspory_2

Postup získání dotace na úspory energie

Mléko

Úspory energií v mlékárenství

Beton

Prosinec 28, 2018 Komentáře (0) Zobrazení : 1979 Podnikání a inovace

Úspory energie v betonárnách

V článku bychom rádi ukázali, že podpora programu Úspory energie pokrývá mnohem širší spektrum ekonomických činností než mají “tradiční” příjemci podpory v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost zažité.

Výroba betonu probíhá na betonárnách v míchacích centrech (míchačkách), jejichž provoz je z energetického hlediska nákladný, což je logické, vezmeme-li v úvahu množství a objem materiálu, které je nutné přesunout a následně zpracovat. Tato míchací centra jsou často “za zenitem” a v provozu jsou udržována hlavně proto, že v posledních letech s rostoucím odvětvím stavebnictví roste i hlad po dodávkách betonu. Přitom obsluha a majitelé těchto technologií často uvažují o (nutné) investici do obnovy těchto technologií už několik let, přičemž se neustále modlí, aby technologie vydržela “alespoň ještě jednu sezónu”.

Pokud mezi tuto skupinu patříte, tak věřte, že můžete svoji investici podpořit z programu Úspory energie, který nabízí 30% až 50% podporu na investované výdaje.

Jak to funguje?

V kostce řečeno, program Úspory energie podporuje investiční projekty, které vedou ke snížení energetické náročnosti podnikových provozů. Pokud je tedy Vaše technologie energeticky “hladová” (technologií se myslí nejen zmiňované míchací centrum, ale i další technologické komponenty, které spotřebovávají energii) a její obměnou dosáhnete určitých hodnot snížení spotřeby, můžete na pořízení této úspornější technologie získat podporu 30 %, 40 % nebo 50 % dle velikosti Vašeho podniku.

Základní konzultaci, jestli Váš projekt může splňovat požadovaná kritéria, provede většina energetických specialistů zdarma. Z podrobného energetického posudku pak vzejde bodové hodnocení, které Vám s velkou pravděpodobností řekne, jestli na dotaci dosáhnete, čímž máte rizika projektu po celou dobu přípravy až do jeho realizace pod kontrolou. S hodnocením rizik, jejich eliminací a řízením příprav vedoucí k získání dotace Vám rádi pomůžeme.

Více informací o podmínkách programu Úspory energie najdete v našem úvodním článku.

Neváhejte nás kontaktovat ve věci bližšího seznámení se s podrobnějšími informacemi i v případě bezplatného vyhodnocení Vašich šancí na žádání o poskytnutí dotace.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 772, @: karolina.zemanova@dotacni.info

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>