MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
lechfall-225860_1280

Obnovitelné zdroje energie

webage

Vzdělávání zaměstnanců v období 2014+

bale-191199_1280

Únor 25, 2016 Komentáře (0) Zobrazení : 5875 Rozvoj venkova, Soukromý sektor

Zemědělské a lesní dotace – jaro 2016

Již jsme Vás na našem webu informovali o 2. kole 12 dotačních výzev pro zemědělce a lesní podnikatele, s příjmem žádostí v termínu 3. – 16. 5. 2016.

Od poloviny února, jsou již známy specifické a hodnotící podmínky. Z balíku těchto 12 výzev, vystupuje do popředí především výzva na agroturistiku, jenž je jedinou dotační příležitostí programového období 2014 – 2020, pro podporu aktivit spojených s cestovním ruchem. Míra dotace 45 % podporuje stavební obnovu (přestavba, modernizace, statické zabezpečení) či novou výstavbu malokapacitního ubytovacího zařízení (zařízení s kapacitou nejméně 6 lůžek, maximálně však 40 lůžek), včetně stravovacího zařízení, i dalších budov a ploch v rámci turistické infrastruktury, sportoviště a příslušné zázemí. Žadatel musí mít min. 30 % tržeb ze zemědělské prvovýroby, nebo chov hospodářských zvířat či hospodařit v lese.

Další významnou výzvou 2. kola, je podpora začínajících zemědělců od 18let, do 40let věku včetně, ojediněle poskytující příspěvek v celkové výši 45.000 EUR a oproti ostatním dotačním možnostem neobvykle s tím, že 1. polovinu této částky žadatel obdrží již při podpisu dohody o poskytnutí dotace, tedy před zahájením realizace investic. Preferenčními body je zvýhodněno převzetí hospodářství od zemědělce nad 55let. Podporovány jsou investice do zemědělských staveb a technologií pro živočišnou, rostlinnou a školkařskou produkci, výstavbu nosných konstrukcí, mobilních strojů, nákupu hospodářských zvířat tvořících základní stádo, nákupu sadby, osiva krmiv, hnojiv a prostředků na ochranu rostlin pro přímou spotřebu v podniku. Manželé nebo registrovaní partneři mohou tuto podporu obdržet pouze jednou, i když provozují dva samostatné podniky.

Neváhejte mě kontaktovat ve věci bližšího seznámení se s podrobnějšími informacemi o výše popsaných příležitostech, i v bezplatném vyhodnocení Vašich šancí na žádání o poskytnutí dotace z výše uvedených podpor.

Redakce Dotačních novin, Radek Novák, T: 778 727 176, @: radek.novak@cyrrusadvisory.cz

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>