MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_79404877

Informace k hodnocení žádostí v programu Úspory energie

bale-191199_1280

Zemědělské a lesní dotace – jaro 2016

lechfall-225860_1280

Únor 25, 2016 Komentáře (4) Zobrazení : 5769 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Obnovitelné zdroje energie

Aktuálně nejméně žádaným programem (v počtu podaných žádostí) v rámci operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost je dotační titul Obnovitelé zdroje energie (dále jen OZE) určený na výrobu a distribuci energie. Ke dni 19. 2. 2016 v něm zatím nebyla podána jediná žádost o podporu.

Za výše uvedeným stavem žádostí může být fakt, že investiční výdaje projektu jsou kráceny o průměrné náklady na vybudování uhelné elektrárny o stejném výkonu a taky důvod, že investiční podporu nelze kombinovat s podporou provozní, respektive takzvaným zeleným bonusem spojeným s výkupem elektřiny z OZE.
Investiční podpora je však vysoká. V případě malých vodních elektráren a kombinované výroby elektrické energie a tepla mohou malé podniky získat podporu až 80 %.

Žádosti jsou přijímány od 4. 1. 2016 do 4. 5. 2016 a celkově je na tuto výzvu vyčleněno 360 mil. Kč. Podporu mohou získat malé, střední a velké podniky na následující aktivity:

 • Vyvedení tepla ze stávajících výroben elektřiny – bioplynových stanic využívající bioplyn v bioplynové stanici k výrobě elektřiny a tepla pomocí tepelných rozvodných zařízení do místa spotřeby; vyvedení bioplynu ze stávajících bioplynových stanic pomocí bioplynovodu do vzdálené kogenerační jednotky využívající bioplyn ze stávající bioplynové stanice za účelem využití užitečného tepla dodaného do rozvodného tepelného zařízení soustavy zásobování tepelnou energií,
 • výstavbu a rekonstrukci zdrojů kombinované výroby elektřiny a tepla z biomasy mimo vlastní spotřebu a vyvedení tepla do výměníkové stanice včetně,
 • výstavbu a rekonstrukci zdrojů tepla z biomasy mimo vlastní spotřebu a vyvedení tepla do výměníkové stanice včetně,
 • výstavbu, rekonstrukci a modernizaci malých vodních elektráren (do 10 MWe instalovaného výkonu).

Pakliže uvažujete o podání žádosti, rádi Vám s výpočtem, zda je výhodnější provozní nebo investiční podpora, pomůžeme.

Samozřejmě i v případě jakýchkoliv dotazů se ne nás neváhejte obrátit. Redakce Dotačních novin, Michal Dufek, T: + 420 538 705 730, @: michal.dufek@cyrrusadvisory.cz

Tags: , , ,

4 odpovědi na článek Obnovitelné zdroje energie

 1. Jiří napsal:

  Mám zájem o dotaci na MVE.
  Děkuji

  • Bc. Kateřina Čočková napsal:

   Dobrý den,

   abychom mohli lépe posoudit Váš záměr, zašlete nám prosím podrobnější informace o projektu – kdo bude žadatelem, jaký je objem projektu atd.
   Více informací se dozvíte ZDE.

   S pozdravem, KČ

 2. Andrzej Sajdok napsal:

  Připravujeme výstavbu MVE 50kW . O dotaci máme samozřejmě zájem ,ale ne na úkor provozní podpory ,která je výší .Vím, že v minulosti bylo běžnou praxi poskytování obou podpor a že v Bruselu se chystají na kontroly elektráren s příjmem nad 200 tis eur za tři roky.Z toho mi plyne ,že elektrárny s příjmem pod 200 tis eur za tři roky nikdo z Bruselu kontrolovat nebude a proto se chci zeptat zda neuvažujete ,po dohodě s Bruselem ,upravit podmínky poskytování podpory pro malé OZE s příjmem pod 200 tis eur ,tak aby bylo možné čerpání obou podpor za určitých specifikovaných podmínek.
  Děkuji za odpověď
  Andrzej Sajdok

  • Mgr. Lucie Tomčíková napsal:

   Dobrý den,

   podmínky jsou nastavovány poskytovateli dotací ve spolupráci s EU. My jsme společnost zabývající se oblastí zprostředkování dotací a dotačního poradenství, podmínky nijak upravovat, bohužel, nemůžeme. Nyní není dvojí podpora již možná.

   S pozdravem, LT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>