MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Kolo

Dotace na chodníky a cyklostezky

Výběrové řízení

Zajímavosti z webináře OPPIK ohledně zadávání zakázek „napřímo“

Výběrové_řízení

Listopad 2, 2020 Komentáře (0) Zobrazení : 1452 Nezařazeno, Soukromý sektor, Veřejný sektor

Zpracování dokumentace k výběrovému řízení do 24 hodin!

Co nás k tomu vedlo?

V oblasti zadávání zakázek a optimalizace procesu nákupu se jak v rámci dotačních projektů, tak mimo ně, pohybujeme už dlouho. Když něco děláte moc dlouho a téměř opakovaně, přirozeně si práci snažíte zjednodušit automatizací a optimalizací procesu.

Jenom přípravou podkladů (zadávacích podmínek, protokolů, smluv, prohlášení atd.) jsme trávili u každého VŘ hodiny, nezřídka dny. A to známe postupy a související metodiky… Ale vy nemusíte, a o tom naše služba je.

O čem přesně služba je?

Jednoduše řečeno, pokud jste dotační příjemce (např. firma s dotací) či veřejný zadavatel (např. obec) máte v rámci nakupování dodávek, pořizování služeb a stavebních prací (dále jen plnění) určité povinnosti. V praxi to znamená, že když něco pořizujete, čeká vás administrativně vyčerpávající proces. Výběr dodavatele vám prostřednictvím dodání připravené dokumentace významně zkrátíme a zjednodušíme.

Je pro mě služba určená?

Jak je naznačeno výše, služba je primárně určená komukoli, kdo nakládá s veřejnými penězi. Administrativně nejnáročnější, ale na druhou stranu legislativně, relativně stabilně upravený, je postup v případě, kdy spadnete do režimu zákona 134/2016 o zadávání veřejných zakázek. V rámci postupu dle zákona 134/2016 nabízíme klasické zastoupení na základě příkazní smlouvy. Velmi často však jako zadavatel spadnete do „šedé zóny“ zakázek malého rozsahu, mimo režim zákona, případně dle všemožných pravidel, podmínek a závazných postupů určených pro příjemce v rámci dotačních programů. A právě tady začíná to pravé „administrativní peklo“.

Pokud si svým statusem nejste jisti a chtěli byste již teď vědět, jestli je naše služba pro vás vhodná, neváhejte a využijte našeho nezávazného a bezplatného formuláře.

Co když pro mě služba „není vhodná“?

Pokud vám z uvedeného formuláře nebo na základě vašich znalostí vyplyne, že zadáváte zakázku dle režimu zákona, nebo že nemáte povinnost zadávat zakázku dle žádných pravidel, anebo jen chcete pořídit nějaké plnění levněji a optimalizovat proces nákupu, i tak můžete využít našich služeb optimalizace procesu nákupu. Neváhejte nás kontaktovat.

Co mám od služby očekávat?

Jde o to, kterou variantu služby si zvolíte. U jednotlivých variant je vždy uveden rozsah poskytovaných služeb a podkladů v rámci výběrového řízení a poskytované součinnosti včetně ceny služby konkrétní vybrané varianty.

Co si musím připravit?

Reálně nám stačí, abyste pokud možno co nejprecizněji vyplnili vstupní formulář (průměrná doba vyplnění povinných informací je cca 10 min). Pokud si například v rámci dotačních projektů nejste jisti postupem, programem podpory, výzvou atd., ideálně prosím přiložte projektový záměr, výzvu, schválení/rozhodnutí o poskytnutí dotace nebo jiné relevantní poklady, které nám pomohou optimalizovat nastavení procesu pořízení plnění dle konkrétních pravidel a podmínek v odpovídajícím režimu.

Jak mám vědět, že to funguje?

Dokumentace úspěšně prošla kontrolou řídících orgánů následujících programů: OPPIK, OPŽP, IROP, SZIF a poskytovatelů v rámci národních programů MMR, MF a MŠMT.

Podklady průběžně aktualizujeme a v rámci služby poskytujeme kontrolu vyplněných dat.

Je však potřeba dodat, že odpovědnost za správnou realizaci výběrového řízení je na zadavateli, tedy na vás. Dodaná dokumentace slouží pouze jako podklad k vašemu výběrovému řízení. V případě zájmu nabízíme rovněž službu kompletního zastoupení zadavatele, kdy garantujeme správnost zadávacího postupu.

Kolik mě to bude stát?

Záleží na variantě, kterou si vyberete.

  • Varianta „Výzva“, v rámci které obdržíte výzvu dle vybraných pravidel s doporučenými parametry, 1 telefonickou a 1 e-mailovou konzultaci, stojí 2 000,- Kč bez DPH.
  • Varianta „Vyhlášení“, ve které obdržíte dokumentaci pro vyhlášení výběrového řízení, 2 telefonické a 2 e-mailové konzultace, stojí 5 000,- Kč bez DPH.
  • Varianta „Komplet“, ve které obdržíte kompletní dokumentaci pro administraci výběrového řízení, 3 telefonické a 3 e-mailové konzultace, stojí 10 000,- Kč bez DPH.

Kde najdu formuláře a odkazy?

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @: info@dotacni.info

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>