MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
CEF – nástroj pro propojení Evropy

Nejnovější dotace pro podnikatele

Hasiči

Dotace pro spolky dobrovolných hasičů

shutterstock_128731115.jpg

Únor 25, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 5355 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Zveřejněny podrobnosti k operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Již jsme zase o krůček blíže k čerpání evropských dotací v programovém období 2014-2020. Ačkoliv první výzvy z OP PIK budou vyhlášeny až na přelomu března/dubna a samotný příjem žádostí bude spuštěn v červnu 2015, už nyní jsou k dispozici podrobnější informace jednotlivých podprogramů.

A o jaké informace se jedná? Známa je výše maximální a minimální poskytnuté dotace na jeden projekt s příklady realizovatelných projektů. Vymezeny byly i předběžné podnikatelské činnosti (tzv. CZ-NACE), které budou v rámci jednotlivých podprogramů podporovány. Projekty budou moci být dále realizovány na celém území ČR, kromě hlavního města Prahy. Část projektů potom pouze v tzv. hospodářsky znevýhodněných regionech.

Celkový objem finančních prostředků pro OP PIK je 4 905 mil. EUR. Aktivity budou podporovány nejen formou dotací, ale i formou finančních nástrojů (zvýhodněných úvěrů a záruk). V určitých případech bude moci být využita i podpora de minimis.

Detailnější informace k jednotlivým podprogramům naleznete zde.

Redakce Dotačních novin Alžběta Klimešová, @: Alzbeta.Klimesova@cyrrusadvisory.cz, T: + 420 538 705 750

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>