MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
stažený soubor

Připravované výzvy v OP Rybářství

kindergarten-504672_1280 (1)

Podpora rozvoje kvality a kapacit škol v Praze

time-273857_1920

Říjen 30, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 4517 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

2. vlna výzev v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

V srpnu skončil příjem předběžných žádosti do většiny výzev I. kola OPPIK.

Aktuálně již vrcholí práce na spuštění další vlny výzev. Jakých oblastí se tyto dotační možnosti týkají? Pojďme se na ně podívat v následujícím článku.

Asi nejzajímavější a nejvíce očekávanou výzvou jsou Technologie III, v rámci které budou podpořeny investice do technologického vybavení. Až 45% dotaci na nákup nových strojů a zařízení mohou získat malé a střední podniky. Vyhlášení podmínek výzvy se očekává v prosinci a sběr žádostí pak na přelomu února a března 2016.

V prosinci dojde k vyhlášení výzvy z programu Obnovitelné zdroje energie, který je určen na budování malých vodních elektráren. Podpora se bude vztahovat na celé území ČR kromě Prahy a bude poskytována s největší pravděpodobností ve výši 30 %, žádat budou moci firmy bez rozdílu velikosti. Další dotační prostředky na OZE (bioplynové stanice, tepelná čerpadla,…) nabízí mimo jiné Program rozvoje venkova a OP Životní prostředí.

V druhé vlně nebude chybět ani výzva z programu Inovace, která bude zaměřena na podporu zavádění ochrany průmyslového vlastnictví, vyhlášení toto výzvy se očekává v prosinci letošního roku.

Další v řadě výzev je program Služby infrastruktury, který je zaměřený na podporu poskytování služeb inovačním podnikům a provozování stávajících vědeckotechnických parků.

Za zmínku také rozhodně stojí program Expanze, který bude využívat tzv. finančních nástrojů, tj. zvýhodněných úvěrů, záruk a poskytování rizikového kapitálu. Finance by mělo být možné získat na dlouhodobý majetek a v případě záruk i na pořízení a financování zásob!

Další programy jsou soustředěny převážně na snížení energetické náročnosti a efektivní nakládání s energií ať formou investic do inteligentních systémů pro distribuci, skladování a přenos energie (program Smart grids II) anebo investic do nakládání s energií – například elektromobily, projekty zaměřené na akumulaci energie, zavádění nových technologií v oblasti výroby energie.

Množství podaných předběžných žádostí v první výzvě dokazuje, že zájem podniků o dotace je enormní. Vzhledem k současnému systému hodnocení budou úspěšní nejen ti, kteří mají dobrý a kvalitně zpracovaný projekt, ale ti, co stihnou svoji žádost podat mezi prvními. Neváhejte proto se zahájením příprav na Vašem projektu. Pro nezávaznou konzultaci se na mě neváhejte obrátit.

Redakce Dotačních novin, Michal Dufek, T: +420 538 705 730, @: michal.dufek@cyrrusadvisory.cz

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>