MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
time-273857_1920

2. vlna výzev v Operačním programu Podnikání a inovace...

calendar-999172_1920

Představen harmonogram výzev OP PIK na rok 2016!

kindergarten-504672_1280 (1)

Listopad 9, 2015 Komentáře (2) Zobrazení : 3937 Nezařazeno, Soukromý sektor, Veřejný sektor

Podpora rozvoje kvality a kapacit škol v Praze

V minulých dnech byla vyhlášena zajímavá výzva pro podporu pražských MŠ a ZŠ. Účelem vyhlášené výzvy je rozšířit nabídku péče o malé děti pro zaměstnané rodiče, navýšit kapacitu cenově dostupných zařízení péče o děti zejména do tří let a zajištění rovného přístupu ke vzdělávání.

V rámci této výzvy, je poskytována dotace 80 – 100% na uznatelné náklady ve výši 0,5 – 40 mil. Kč. Konkrétně výzva člení aktivity zahrnuté v projektu na 4 směry:

  • Vytvoření nových tříd ve stávajících objektech mateřských škol s cílem vytvoření nových kapacit vzdělávání dětí zpravidla od 3 let. V rámci této aktivity mohou žádat o podporu i soukromé MŠ.
  • Vytvoření nových míst ve stávajících, či budování nových jeslí pro poskytování péče o děti do 3 let v denním režimu, nebo v objektech mateřských škol.
  • Podpora vzniku nových forem předškolní péče, v jeslích a MŠ.
  • Vytvoření nových tříd ve stávajících objektech ZŠ, s cílem vytvoření nových kapacit vzdělávání.

U všech aktivit, jsou podporovány především rekonstrukce, přístavby a stavební úpravy stávajících budov. Kombinace několika výše uvedených směrů aktivit v rámci jedné žádosti o podporu není možná.

Pro náklady na úpravy okolí stavby, úpravy a vybavení zahrad, hřišť a venkovních prostor včetně oplocení je stanoven limit 10% celkových uznatelných výdajů projektu. Program umožňuje zahrnout do uznatelných výdajů náklady spojené se zpracováním žádosti a příloh, přípravou a vykonáním výběrového řízení, i profesionálním dohledem nad průběhem realizace projektu.

Vstřícné je i financování – prostředky jsou poskytovány zálohově, tj. před uskutečněním výdajů, za podmínky odpovídajícího průběžného prokazování nákladů projektu.

Žadatelem mohou být Hlavní město Praha; Městské části hl. m. Prahy; Mateřské a základní školy se sídlem v hl. m. Praze – existující podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů a zapsané ve školském rejstříku.

Příjem žádostí probíhá od 16. 11. 2015 – 5. 1. 2016. Vyhlášení výsledků je plánováno na červen 2016. Maximální délka realizace projektu je 24 měsíců a nejpozději do 30. 6. 2018.

Pro nezávaznou konzultaci se na mě neváhejte obrátit.

Redakce Dotačních novin, Radek Novák, T: +420 538 705 772, @: radek.novak@cyrrusadvisory.cz

Tags: ,

2 odpovědi na článek Podpora rozvoje kvality a kapacit škol v Praze

  1. Alojamiento web napsal:

    podpora rozvoje a modernizace uceben a laboratori na VS, rozvoj prostor urcenych pro praktickou vyuku na VS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>