MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
connect-20333_1280

Dotace pro neziskové organizace

earth-405096_1280

Aktuální dotace z oblasti životního prostředí

shutterstock_147026888.jpg

Duben 14, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 4110 Horizont 2020, Soukromý sektor, Veřejný sektor

Aktuální dotace pro výzkumné organizace

Výzkumné organizace mohou využít nespočet grantů a dotací na výměnné pobyty výzkumníků, prohloubení spolupráce, výměnu poznatků a zkušeností. Stěžejním programem na podporu vědy je Horizont 2020. Kromě něj však existuje řada dalších titulů, které si kladou za cíl přispívat k rozvoji vědy a výzkumu. Níže vás seznámíme s aktuálně otevřenými dotačními tituly.

Krátkodobé výměny pracovníků, školení, workshopy, návštěvy expertů apod. jsou podporovány z programu Horizont 2020 – Twinning. Ten se zaměřuje na posílení určité oblasti výzkumu vytvořením silné spolupráce mezi institucemi v jiných členských státech. Horizont 2020 dále poskytuje globální a evropská stipendia, jejichž cílem je zvýšit inovativní a tvůrčí potenciál zkušených výzkumníků. Program také podporuje návrat a zpětnou reintegraci výzkumníků pracujících mimo Evropu. Přihlášku však musí podat výzkumník společně s hostující akademickou či neakademickou institucí. Kromě dotací nabízí program Horizont finance i prostřednictvím nejrůznějších soutěží a ocenění. Například ocenění v hodnotě 1 mil. eur je možné získat za vytvoření testu na lepší využívání antibiotik. Podmínkou však je, aby test byl levný, rychlý, snadno použitelný a neinvazivní či minimálně invazivní.

Vědecko-výzkumné instituce mohu dále na činnosti v oblasti vědy a výzkumu využít Visegrádský fond. Ten je určen k prohloubení spolupráce mezi ČR, Maďarskem, Polskem a Slovenskem. V rámci tohoto programu jsou podporovány tzv. Malé granty, kde maximální podpora čerpání podpory je 6 měsíců a standardní granty, kde je doba čerpání max. 12 měsíců. Samostatné projekty však mohou běžet déle.

V rámci aktivity MOBILITY mohou výzkumné organizace získat příspěvek na financování cestovních a pobytových nákladů výzkumných pracovníků cestujících do zahraničí, krátkodobé a dlouhodobé pobyty o délce až 3 měsíce.

Pro výzkumné organizace je v novém období 2014-2020 určen operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání. Tento program je určen pro rozvoj vysokých škol a lidských zdrojů pro výzkum a vývoj a na posílení kapacit pro výzkum.

Chcete se dozvědět více o dotacích pro výzkumné organizace? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin Alžběta Klimešová, @: alzbeta.klimesova@cyrrusadvisory.cz, T: + 420 538 705 750.

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>