MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_155878709.jpg

Integrovaný regionální operační program v programovém období 2014-2020

shutterstock_143557168.jpg

Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury

shutterstock_115264639.jpg

Srpen 28, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3352 Soukromý sektor, Veřejný sektor

Budování a rozvoj atraktivit a infrastruktury cestovního ruchu

Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad vyhlásila výzvu k předkládání žádostí o dotace v oblasti budování a rozvoje atraktivit a infrastruktury ČR. Hlavním cílem programu je využití přírodního a kulturního potenciálu pro udržitelný rozvoj cestovního ruchu v regionu.

Program je zaměřen na rozvinutou základní a doprovodnou infrastrukturu pro turistiku, dobrou dostupnost a efektivní využití místních atraktivit pro rozvoj cestovního ruchu a rozvinutou infrastrukturu pro rozvoj lázeňství v regionu. Žádat mohou kraje, obce, organizace jimi zřízené, dobrovolné svazky obcí, nestátní neziskové organizace nebo podnikatelské subjekty.

Dotace lze získat např. na výstavbu, obnovu, rekonstrukci nebo rozvoj informačních center, turistických tras, naučných stezek, hippostezek, sportovně-relaxační centra a areály, lyžařské trasy a areály, včetně přístřešků, odpočívadel, systémů značení, zařízení pro úpravu tratí, přístaviště a mola pro vodní  turistiku, další aktivity pro provozování ekoturistiky apod. Dále mezi podporované patří aktivity na revitalizaci a zpřístupnění rozhleden, muzeí, expozic, galerií a informačních center, na modernizaci služeb pro tradiční i moderní formy lázeňství, realizaci bezbariérových přístupů nebo na výstavbu a rekonstrukci komunikace, parkovišť, chodníků, pěších stezek, systémů značení apod.

Výzva je vyhlášena v tzv. režimu závěrečných výzev. Jedná se o výzvy, které jsou vyhlašovány se zbytkovou finanční alokací a jejichž cílem je úplné vyčerpání finančních prostředků v jednotlivých oblastech podpory. Výše podpory může dosahovat až 85%. V případě projektů zakládajících veřejnou podporu bude výše dotace pro velké podniky max. 25 %, pro střední 35 % a pro malé 45 % celkových způsobilých výdajů projektů.

Projekty musí být realizovány na území regionu Severozápad. Nejzazší termín pro podávání žádostí v rámci 64. výzvy je stanoven na 25. 9. 2014 do 12:00 hodin.

Chcete se dozvědět více o výzvě ROP Severozápad – Výzva č. 64 Budování a rozvoj atraktivit a infrastruktury CR, nebo se zeptat na jiné možnosti dotací? Kontaktujte specialisty z CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin Linda Chotlová, @: linda.choltova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 380 425 302.

 Zdroj

Tags: , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>