MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_147026888.jpg

Podpora inovativního doktorského vzdělávání v rámci Horizontu 2020

shutterstock_96765793.jpg

Rádi byste rozjeli své podnikání? Soutěžte se Zlínským krajem!

shutterstock_154220933.jpg

Říjen 3, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 3320 Soukromý sektor, Veřejný sektor

CEEPUS – středoevropský výměnný univerzitní program

Program CEEPUS je středoevropským výměnným univerzitním programem zaměřeným na regionální spolupráci v rámci sítí univerzit. Do programu jsou vedle České republiky zapojeny následující země – Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Chorvatsko, Makedonie, Moldavsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko. Spolupracují také univerzity Priština, Prizren a Peja v Kosovu. Stipendium v programu lze získat v rámci sítí vysokých škol nebo individuálně (jako tzv. freemover). Cílem tohoto programu je vytvořit středoevropské univerzitní sítě, skládající se z jednotlivých dílčích sítí programu. Termín pro odevzdání přihlášek na letní semestr je 31. října.

Stipendium je účastníkům programu vždy vypláceno hostitelskou zemí. Jeho výše je v každém členském státě programu odlišná (aktuální výši stipendií lze najít ZDE u jednotlivých zemí). Cestovné na zahraniční stáže je stipendistům vypláceno jejich domovskou univerzitou.

První skupinou, která se může programu CEEPUS zúčastnit jsou studenti. Musí jít o studenty bakalářského a magisterského studijního cyklu, kteří mají ukončen druhý semestr řádného studia. Minimální doba pobytu na zahraniční stáži jsou tři měsíce, maximální celková doba pobytu činí deset měsíců. Dále se mohou účastnit studenti doktorského studijního cyklu, u nichž je minimální doba pobytu 21 dní.

Druhou skupinu tvoří akademičtí pracovníci. Tito učitelé musí být zaměstnáni na plný úvazek. Jejich povinností v rámci stáže je učit alespoň šest hodin během pěti pracovních dnů.

V případě, že fakulta není zapojena do vhodné sítě CEEPUS, lze se do programu přihlášit jako tzv. freemover (přednost však mají stáže v rámci sítí).

Chcete se dozvědět více o výzvě CEEPUS – Central European Exchange Programme for University Studies, nebo se zeptat na jiné možnosti dotací? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Radka Běhávková, @: radka.behavkova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 538 705 778.

Zdroj

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>