MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
shutterstock_111137963.jpg

Fond pro podporu bilaterální spolupráce s donorskými organizacemi v...

shutterstock_112832212.jpg

MPSV podpoří zlepšení péče o ohrožené děti a mládež...

Film.jpg

Červenec 17, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2591 Soukromý sektor

Dílčí program MEDIA – podpora distribuce evropských filmů

Podporu v rámci dílčího programu MEDIA na podporu distribuce evropských filmů mohou získat distributoři evropských filmů do kin, kteří se zabývají obchodní činností s cílem zaujmout široké publikum určitým filmem a promítat jej v kinech. Žadatelem musí být seskupení alespoň sedmi distributorů z různých zemí MEDIA.

Prioritou dílčích programů MEDIA je podpora distribuce filmů v kinech prostřednictvím nadnárodního marketingu, budování značky (branding), distribuce a uvádění audiovizuálních děl. Podpora je poskytována pro zavádění systémů podpory pro distribuci zahraničních evropských filmů prostřednictvím jejich distribuce v kinech a na všech ostatních platformách, jakož i pro mezinárodní prodejní činnosti, zejména titulkování a zvukový popis audiovizuálních děl.

Podpora je realizována v rámci projektů Automatická podpora kin a Selektivní podpora kin, které jsou určeny na podporu hraných, dokumentárních nebo animovaných filmů delších než 60 minut, dále na podporu evropských filmů, na jejichž výrobě se musí významnou měrou podílet společnosti a profesionálové ze zemí MEDIA. Žádný z filmů však nesmí být starší čtyř let u projektů Automatická podpora kin a tří let u projektů Selektivní podpora kin.

Finanční podpora z projektu Automatická podpora kin je udělena na základě výkazu prodaných vstupenek na zahraniční evropské filmy uvedených v kinech v předchozím kalendářním roce. Podpora má formu potenciálního fondu. Prostředky z něj musí být reinvestovány do: koprodukce zahraničních evropských filmů; získání distribučních práv k zahraničním evropským filmům (například prostřednictvím minimálních záruk); edičních nákladů (tisky, dabing, titulkování), nákladů na propagaci a reklamu zahraničních evropských filmů. Finanční podpora v projektu Selektivní podpora kin je udělena na základě velikosti země a počtu sálů, ve kterých bude film distribuován.

Filmy nesmí tvořit alternativní obsah (opera, koncerty, představení apod.) nebo reklama.

Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte kontaktovat specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Lucie Tomčíková, @: lucie.tomcikova@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 452.

Zdroj

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>