MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Komunitární program LIFE – Výzva na podporu integrovaných projektů

Komunitární program LIFE – Výzva na podporu integrovaných projektů

Film.jpg

Dílčí program MEDIA – podpora distribuce evropských filmů

shutterstock_111137963.jpg

Červenec 15, 2014 Komentáře (0) Zobrazení : 2742 Soukromý sektor

Fond pro podporu bilaterální spolupráce s donorskými organizacemi v rámci FNNO

Fond nestátních neziskových organizací vyčlenil fondu pro podporu bilaterální spolupráce českých neziskových organizací s organizacemi z donorských států (Norsko, Island, Lichtenštejnsko) částku ve výši 3 700 000 Kč. Účelem aktivity je podpořit přímou výměnu zkušeností mezi českými neziskovými společnostmi a donorskými organizacemi. O podporu projektů lze žádat do 1. října roku 2014.

Prostředky z Fondu bilaterální spolupráce dopomáhají vyhledávání organizací z donorských zemí, za účelem výměny zkušeností a dobré praxe, přípravy a realizaci společných projektů a rozvoje partnerské spolupráce v podporovaných oblastech. Z FBS je možné získat prostředky dvěma fázemi. Prvním krokem je přidělení mikrograntů společnosti. V případě potřeby nabízí FBS možnost dofinancování projektu nad rámec programu. V programu je na podporu jednotlivých projektů vyčleněna částka 1,5 milionu Kč a dalších 2,2 milionu Kč, určených k dofinancování již podpořených projektů.

Tyto prostředky jsou určeny zejména na studijní a pracovní cesty, krátkodobé stáže, dále na posílení spolupráce, vyhledávání partnerů a organizaci bilaterálních projektů. Účelem mikroprojektů tedy je vyhledávání a rozvoj partnerství s organizacemi z donorských zemí společně s přípravou společných žádostí v rámci programu. Mezi podpořené náklady budou patřit cestovní náklady nutné k navázání kvalitní, funkční a dlouhodobé spolupráce, pro kterou je podstatná oboustranná znalost zapojených subjektů, a zejména pak možnost osobního kontaktu a efektivní dohody na budoucí spolupráci.

Chcete se dozvědět více o výzvě Mikrogranty pro vyhledávání partnerů a rozvoj bilaterálních projektů z fondů pro NNO, nebo se zeptat na dotační možnosti pro soukromý sektor? Kontaktujte specialisty z agentury CYRRUS ADVISORY, a.s.

Redakce Dotačních novin, Tomáš Jakubec, @ tomas.jakubec@cyrrusadvisory.cz, T: +420 210 028 453

Zdroj

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>