MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
law-and-order-6311493_960_720

Evidence skutečných majitelů – změny od června 2021

Dotace nemocnice

Srpen 13, 2021 Komentáře (0) Zobrazení : 336 Integrovaný regionální OP

Dotace IROP v oblasti zdravotnictví v letech 2021–2027

V nynější době (srpen 2021) nám začíná krystalizovat takřka finální podoba Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) mezi lety 2021–2027. Program nabízí řadu zajímavých dotačních možností i v oblasti zdravotnictví. Pojďme si tedy všechny možnosti podrobněji představit.

Nový IROP v mnoha oblastech navazuje na svého předchůdce. Stále tedy bude podporována primární péče, a to konkrétně dotacemi na vznik a modernizace urgentních příjmů. Rovněž bude možné získat finance na výstavbu, modernizaci či rekonstrukci zařízení pro poskytování komunitní péče v oblasti psychiatrie, především deinstitucionalizace této péče. Kromě toho bude financování poskytováno i na integrovanou onkologickou, perinatologickou a gerontologickou péči ve všeobecných nemocnicích.

V rámci IROPu 2021–2027 bude důraz kladen i na následnou a dlouhodobou péči včetně paliativní a hospicové péče. V oblasti následné péče se bude jednat o modernizaci a rekonstrukci lůžkových oddělení poskytujících dlouhodobou péči. V případě hospiců program definuje jako hlavní priority modernizaci lůžkových hospiců a paliativních jednotek ve všeobecných nemocnicích. Rovněž budou podporovány i mobilní služby hospicového charakteru – konkrétně vybavení poskytovatelů domácí péče či zázemí a materiální vybavení mobilních hospicových a paliativních týmů.

Vzhledem k převažujícímu riziku návratu pandemie COVID-19 či podobných onemocnění je v novém IROPu podporována oblast ochrany veřejného zdraví. Dotace budou směřovány do rozvoje kapacit zdravotních ústavů, krajských hygienických stanic a klinik infekčních onemocnění. Dojde rovněž k financování rozvoje odběrových míst a laboratoří.

První výzvy je možné očekávat na konci roku 2021 nebo na začátku roku 2022. Dle zkušeností z předchozích dotačních období je největší šance na zisk dotace právě při podání žádosti v prvních výzvách, kde je zpravidla k dispozici největší alokace finančních prostředků a vzhledem k „novosti“ některých témat ještě není tolik projektů připravených k realizaci.

Pokud máte záměr, který spadá do výše uvedených oblastí, tak nás neváhejte kontaktovat. Rádi tento záměr zkonzultujeme a nastavíme tak, aby byla šance na zisk dotace co nejvyšší.

Redakce Dotačních novin, T: 777 481 926, @: info@dotacni.info

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>