MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
IROP dotace školství

Dotace IROP na MŠ, ZŠ a další vzdělávání v...

Dotace_sportovní_hala

Nové dotace na zkvalitnění sportovišť v menších obcích

law-and-order-6311493_960_720

Červen 18, 2021 Komentáře (0) Zobrazení : 847 Doprava, Evropská územní spolupráce, Integrovaný regionální OP, Nezařazeno, Podnikání a inovace, Praha – pól růstu ČR, Rozvoj venkova, Rybářství, Soukromý sektor, Veřejný sektor, Výzkum, vývoj a vzdělávání, Zaměstnanost, Životní prostředí

Evidence skutečných majitelů – změny od června 2021

Od 1. 6. 2021 by každá firma měla být zapsána v Evidenci skutečných majitelů. Pokud tak neučiníte, hrozí vám dle zákona č. 37/2021 Sb. řada sankcí, např.:

  • zákaz vyplacení podílu na prospěchu (zisku) nebo
  • zákaz výkonu hlasovacího práva při rozhodování nejvyššího orgánu společnosti nebo
  • pokuta až do výše 500 000 Kč.

Na subjekty zapsané ve veřejném rejstříku se vztahuje automatický průpis. K automatickému průpisu podle § 38 ZESM dochází tehdy, pokud evidující osoba dosud aktivně nezajistila zápis svého skutečného majitele prostřednictvím soudu nebo notáře.

Pokud evidující osoba zajistila zápis do evidence, automatický průpis na ní nedopadne. V takovém případě však má evidující osoba možnost automatický průpis jednoduše aktivovat, a to návrhem soudu nebo žádostí notáři.

POZOR! Automatický průpis nezbavuje evidující osoby povinnosti zapsat správné údaje, pokud průpis neodpovídá skutečnému stavu nebo je neúplný!

Doporučujeme proto co nejrychleji zjistit, zda v Evidenci skutečných majitelů jste, či nejste zapsaní a zda informace odpovídají skutečnosti. Vyhnete se tak nepříjemnostem do budoucna. Dále při jakékoliv změně ve struktuře firmy pamatujte na to, že musíte zkontrolovat, zda byly změny promítnuty.

Více informací najdete zde.

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>