MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dokumentace

Odhalena první verze IROPu pro roky 2021–2027

Byt

Dostupnější nájemní bydlení: program Výstavba pro obce aktualizován

Ucebna

Listopad 27, 2019 Komentáře (0) Zobrazení : 1768 Integrovaný regionální OP, Veřejný sektor

Dotace na rekonstrukci odborných učeben v „uhelných“ regionech

Integrovaný regionální operační program (IROP) vydal aktualizovaný harmonogram výzev pro konec roku 2019. Základní školy jistě potěší nově plánovaná výzva na výstavbu, rekonstrukci či vybavení odborných učeben. Dopředu musíme předeslat, že výzva je bohužel určena pouze pro školy nacházející se na území tří krajů – Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského.

Konkrétně je možné podpořit odborné učebny cizích jazyků, IT předmětů, přírodních věd a technické či řemeslné obory (dílny apod.). Výzva by měla být vyhlášena již v prosinci roku 2019, příjem žádostí bude probíhat maximálně do března roku 2020. Celkově se bude rozdělovat cca 312 mil. Kč. Pokud zůstanou obecné podmínky stejné, jak v minulém kole, tak je možné se těšit na dotaci až 90 % z celkových způsobilých výdajů.

Výzva je průběžná, což znamená, že žádosti jsou hodnoceny a peníze přidělovány již v průběhu sběru žádostí. Platí proto pravidlo, že „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Z tohoto důvodu doporučujeme žádost podat co nejdříve po otevření příjmu žádostí.

Vzhledem k rychlosti vyhlášení i sběru žádostí bude důraz kladen na projekty, kde již existuje projektová dokumentace, a v ideálním případě je již vydáno (nebo bude v brzké době vydáno) stavební povolení.

V případě, že máte vhodný projekt odpovídající uvedeným kritériím, tak ho neváhejte s námi bezplatně zkonzultovat.

Redakce Dotačních novin, T: 538 705 776, @ info@dotacni.info

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>