MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
bale-191199_1280

Program rozvoje venkova spustí příjem žádostí v druhé polovině...

newspapers-444450_1280

Srpnové elektronické dotační noviny v oběhu!

Fotka Stroj

Srpen 6, 2015 Komentáře (0) Zobrazení : 4118 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Dotace na stroje, ještě z PO 2007-2013!

Víte co mají společného slova konstantní, předvídatelné, stálá, neměnná,… s pojmem dotace? Odpověď je nic. I tak by mohl znít vtip týkající se evropských dotací v České republice.

Ještě před pár měsíci byly stovky projektů z posledního kola programu Rozvoj v takzvaném zásobníku a nebylo zřejmé, zda získají dotaci. Po nějaké době se situace otočila a projektům na konci zásobníku jsou vydávány Podmínky o poskytnutí dotace.

I tak nakonec v OP Podnikání a inovace pravděpodobně zůstalo více nevyčerpaných prostředků z programového období 2007-2013 než je aktuálně kvalitních žádostí* Proto se řídící orgán rozhodl vyhlásit ještě jednu výzvu k předkládání žádostí o dotace z programu Rozvoj.

Jedná se o zajímavou situaci, jelikož jsou/budou paralelně administrovány žádosti z programu Technologie (nové programové období 2014-2020) a zároveň také projekty z minulého PO 2007-2013.

Každopádně snahu MPO a Czechinvestu o vyčerpání všech evropských prostředků nelze vnímat jinak než kladně. Kéž by se všechny operační programy mohly pochlubit maximálním dočerpáním evropských dotací.

Co však nová výzva znamená pro žadatele prakticky? Vzhledem k tomu, že projekty musí být dokončeny nejpozději do konce roku 2015** (nejzazší termín pro ukončení projektů z PO 2007-2013), žadatelé budou nuceni vyhlašovat výběrová řízení ještě před schválením jejich žádostí.

Dá se říci, že už včera bylo pozdě a firmy by měly začít obratem vybírat dodavatele, jelikož tento proces zabere minimálně měsíc času a další měsíce zabere samotná dodávka a instalace strojů. Podmínky budou sice známy až 17.8., ale štěstí přeje připraveným.

Máte-li zájem o více informací nebo o pomoc s projekty, rádi vám pomůžeme.

Za společnost CYRRUS ADVISORY, a.s. a portál www.dotacni.info, Ing. Jiří Fuchs. @: dotazy@cyrrusadvisory.cz, T: + 420 538 705 775.

Zdroj: MPO, Czechinvest

* Případně v budoucnosti zůstane díky nižšímu čerpání u již schválených projektů v realizaci.

* „Upozornění: Výzva bude vyhlášena podmínečně. Rozhodnutí o poskytnutí dotace budou vydávána v závislosti na uvolňování finančních prostředků nedočerpaných z programů OPPI pouze na projekty s  ukončeným výběrovým řízením, včetně podepsané kupní smlouvy, a za předpokladu, že realizace projektu a poslední platba zaúčtovaná bankou za dodávku proběhne do 31. prosince 2015.“

Tags: ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>