MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotacni.info

Inovace – výzva II. – jedinečná dotace pro pořízení...

Dotacní.info

Květen 13, 2024 Komentáře (0) Zobrazení : 193 Soukromý sektor, Životní prostředí

Dotace na úspory energie pro podnikatele

Druhá výzva programu Úspory energie přináší dotace na projekty, jejichž cílem je snížení energetické náročnosti podniků.

O dotaci mohou žádat malé, střední i velké podniky, míra podpory se pohybuje mezi 30 – 80 %. Příjem žádostí je stanoven do 31. 10. 2025, místem realizace může být celá Česká republika, vyjma Prahy.

Dotovat je možné například stavební úpravy, zvyšování energetické účinnosti technických systémů budov (osvětlení, úprava vlhkosti vzduchu, …), zavádění efektivního nakládání s energií, nákup úspornějších strojů a zařízení, instalaci obnovitelných zdrojů energie, dobíjecí stanice a mnoho dalšího.

Novinkou je možnost získání dotace na zařízení pro zadržování a využívání dešťové vody nebo na připojení k soustavě energeticky účinného dálkového vytápění a/nebo chlazení.

Stejný jako v minulém kole naopak zůstává strop pro výpočet celkových způsobilých výdajů dotace, který je 25 000 Kč/GJ za rok, tj. ekvivalent 90 000 Kč/MWh. V případě většiny opatření (včetně nových výrobních technologií) je také potřeba dosáhnout minimálně 30% úspory primární energie.

Připravujete projekt, který uspoří energii ve vašem podniku? Rádi vám poskytneme všechny potřebné informace nebo pomůžeme s kompletním vyřízením dotace, včetně zajištění potřebné dokumentace.

 

Redakce Dotačních novin, T: 530 338 801, @: info@dotacni.info

Tags: , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>