MENU
Sledujte nás na sociálních sítích
Dotační Manager
Dotační noviny_SS

Dotační noviny pro soukromý sektor 4/2024

Dotacní.info

Dotace na úspory energie pro podnikatele

Dotacni.info

Květen 13, 2024 Komentáře (0) Zobrazení : 317 Podnikání a inovace, Soukromý sektor

Inovace – výzva II. – jedinečná dotace pro pořízení výrobní technologie

Pokud potřebujete k tvorbě a zavádění svých nových produktů či procesů pořídit výrobní technologie, software, práva k užívání duševního vlastnictví nebo certifikovat produkty, můžete k tomu využít dotaci v rámci aktivity Inovace – výzva II. z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), do které mohou žádat podniky do 499 zaměstnanců.

Příjem žádostí probíhá od 7. 5. 2024 do 31. 7. 2024, možné způsobilé výdaje projektu jsou 3 – 100 mil. Kč a míra podpory 15 – 60 % podle velikosti podniku a místa realizace. Realizovat projekt je možná do 30. 6. 2027 a na 1 IČO podat 1 projekt.

Podporované aktivity
A) Produktová inovace – zvýšení (zlepšení) technických a užitných hodnot výrobků, technologií a služeb (zavedení nového produktu do výroby)
B) Procesní inovace – zvýšení efektivnosti procesů výroby a poskytování služeb – nové technologické kapacity

Dotaci můžete získat na dlouhodobý hmotný a dlouhodobý nehmotný majetek (maximálně 50 % celkových skutečných způsobilých výdajů). Do dlouhodobého nehmotného majetku spadají i práva k užívání duševního vlastnictví (patenty, licence, know-how pořízené od třetích stran). Dotovány jsou i certifikáty nutné pro uvedení produktu/ů na různé teritoriální trhy.

Projekt musí mít přímou vazbu na ukončené výsledky VaV, které dosahují minimální úrovně TRL 5, tj. technologie ověřena v relevantním prostředí. K žádosti o podporu je vše nutné doložit (např. dokumentace k vývoji a kdo ho prováděl, zkoušky z testování).

Nepodporované aktivity
Stavby a stavební práce, projektová dokumentace.

Pokud chcete pořídit nové strojní vybavení (výrobní technologii), existují v současné chvíli 2 možnosti:
• uvedená aktivita Inovace – výzva II..
• aktivita Úspory energie – výzva II., kde je nutné danou technologii vlastnit a v rámci projektu pořídit novou, úspornější.
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme s nastavením projektu tak, aby byla šance na získání dotace co nejvyšší.

Redakce Dotačních novin, T: 530 338 801, @: info@dotacni.info

Tags: , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>